Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Kefīra maska… sausai roku ādai

rokas

“Man ir sausa roku āda, tagad, ziemā, bieži sasprēgā. Vai ir kādi tautas līdzekļi, lai to varētu novērst?” 
M.K. Limbažos

Šajā gadījumā diezgan efektīva ir kefīra maska rokām: 100 g kefīra sajauc ar ēdamkaroti medus un tējkaroti citronu sulas. Masku uzklāj uz plaukstas virspuses un arī starp pirkstiem, patur 10 minūtes, pēc tam noskalo ar siltu ūdeni.

Masku rokām var sajaukt no tējkarotes eļļas, tējkarotes citrona sulas, tējkarotes medus un vienas olas. Ar to var apstrādāt ne vien plaukstas, bet arī elkoņus, jo šis maisījums baro ādu un padara to maigu. Patur 8 – 10 minūtes, tad noskalo ar siltu ūdeni. Var pamēģināt arī citu maisījumu – viena apelsīna sulu sajauc ar pusi glāzes augu eļļas. Ar masējošām kustībām uzklāj uz plaukstas virspuses un arī elkoņiem. Ļauj iedarboties 5 – 10 minūtes. Ja āda ir ļoti sausa, masku var paturēt ilgāk – 30 minūtes. Pēc tam noskalo ar siltu ūdeni.

Savukārt pirms iešanas pirtī rokas var palutināt ar masku, kas pagatavota no 1 olas dzeltenuma, 1 ēdamkarotes apelsīnu sulas, 1 tējkarotes olīveļļas un 1 ēdamkarotes laima sulas.

Ja ir sausa roku āda, tā jāārstē kompeksi – gan ārīgi, gan iekšķīgi. Jādzer daudz šķidruma – vismaz 1,5 litri dienā (var pamēģināt Dr. Tereško tēju ādai), uzturā jālieto sviests (vismaz tējkaroti dienā), zivis, burkānu sula, salds un skābs krējums. Brokastu maizes rikai vai grauzdiņam var uzpilināt olīveļļu. Lietot var kompleksos vitamīnus un zivju eļļas kapsulas.

Pievienot komentāru