Ārstēšana, Citas slimības

Kur pazudusi “Fliksonase”? Aptiekās neatrod vienīgo alerģisko iesnu bezrecepšu medikamentu

Foto - Shutterstock

Veselam.lv lasītāji pamanījuši, ka aptiekās vairs nevar nopirkt aerosolu “Flixonase”, kas bija vienīgais efektīvais bezrecepšu medikaments alerģisko iesnu un aizlikta deguna ārstēšanai. To nereti iesaka sākt lietot pirmajās saaukstēšanās dienās hroniskiem LOR pacientiem, vēl negaidot vizīti pie ārsta, kas ne vienmēr ātri ir iespējama, tomēr hronisku slimību gadījumā sarežģījumos var iedzīvoties ātrāk. Atšķirībā no preparātiem, kas “dabū degunu vaļā” un kurus drīkst lietot tikai pāris dienas, lai nebūtu neatgriezenisku seku, šo medikamentu drīkst lietot ilgstoši.

Zāļu valsts aģentūras Sabiedrisko attiecību speciāliste Dita Okmane skaidro, ka saskaņā ar šo zāļu reģistrācijas apliecības īpašnieka sniegto paziņojumu Zāļu valsts aģentūrai bezrecepšu zāles ar aktīvo vielu fluticasone propionate GSK 50 mikrogrami deguna aerosols, suspensija (reģistrācijas apliecības īpašnieks ir GlaxoSmithKline Latvia SIA) Latvijā nebūs pieejamas līdz 2017. gada 1. aprīlim. Atsevišķās Latvijas aptiekās varētu būt pieejami atlikušie aerosola “Flixonase” krājumi. Saskaņā ar internata portālā visaszales.lv pieejamo informāciju, tās šobrīd vēl pieejamas desmit “Euro aptieka” tīkla aptiekās Rīgā, Daugavpilī un Venspilī.

Otorinolaringoloģe Gunta Sumeraga norāda, ka “Flixonase” ir viens no daudziem topisko steroidu līdzekļiem alerģisku iesnu ārstēšanai, bet vienīgais, kas Latvijā bija nopērkams bez receptes. “Tas noteikti bija ieguvums pacientiem, lai gan ārsti un farmaceiti neieteica šo aerosolu lietot bez iepriekšējas ārsta konsultācijas. “Iesaku doties pie ģimenes ārsta, kurš izrakstīs pacientam piemērotu līdzekli alerģisko iesnu ārstēšanai, turklāt recepti var izsniegt ilgstošai ārstēšanai. Tas nozīmē, ka to uzrādot pacients varēs iegādāties vairākus aerosolus. Cerams, ka pēc e-receptes ieviešanas, problēmas ar recepšu medikamentu saņemšanu izzudīs pavisam,” saka ārstes, atgādinot, ka Latvijas aptiekās pieejams plašs citu deguna aerosolu klāsts, kas satur topiskos steroidus un ir efektīvi alerģisko iesnu ārstēšanā.

3 Komentāri

  1. sagribējuši ērtu un efektīvu līdzekli, ja ik dienu tiek tonnām izlaisti “nekaitīgi”(mikrobiem, protams) *ūdi !!!
    Maksā … un turpini puņķoties !

    1. tai tervai patīk visu sarežģīt, neņemot vērā, ka ārsti pieņem no tikiem līdz tikiem, atrodas ne jau tepat aiz stūra un pieprasa vismaz pacienta līdzmaksājumu, ka aptiekas ieinteresētas pieprasīt “svaigu” recepti, ka kamēr to visu ceremoniju dari, slimība ir jau ielaista !!!

Pievienot komentāru