Dzīvesveids, Skaistumkopšana

3 nepatīkamas problēmas ar lūpām ziemā un to risinājumi

1. Obligātais minimums

1no3
Foto - Shutterstock

Lūpas neklāj dabiska aizsargkārtiņa kā visu pārējo ķermeni, jo to ādā nav tauku dziedzerīšu. Tādēļ tām nepieciešamas īpašas rūpes.

Rudenī un ziemā kailām lūpām ārā doties nevajadzētu, jo agresīvie laikapstākļi tām kaitē, bet sausais un siltais gaiss telpās veicina mitruma zudumu, padarot vēl neaizsargātākas. Tādēļ gluži kā ķermenim vienmēr ieteicams uzģērbt aizsargājošu kažociņu.

Lūpu āda ir ļoti maiga un plāna (0,2 milimetri), līdzīga ap acīm esošajai. Lūpas bieži kustinām – runājot, smejoties, skūpstoties, ēdot, tādēļ tieši ap tām nereti parādās pirmās grumbiņas. Vēl viens iemesls, lai koptu regulāri.

Ikvienas sievietes un vīrieša rokassomiņā vai kabatā vajadzētu būt higiēniskajai lūpu krāsai vai balzamam, uzsver kosmētiķe Ērika Zirne. To ieteicams lietot katru dienu. Ziemā un rudenī tās kārtiņa pasargās lūpas no sala, asa vēja un brāzmaina sniegputeņa, savukārt vasarā – no saules ultravioletajiem stariem, kas sausina ādu.

Aukstā laikā nav ieteicams izmantot mitrinošu lūpu krāsu, jo, izejot vēsumā, tās sastāvā esošais ūdens sasalst. Jāizvēlas barojoša pomāde. Siltajā sezonā gaisīga un mitrinoša savukārt būs vispiemērotākā. Jāraugās, lai satur UV staru filtrus.

Vismaz reizi mēnesī lūpas vēlams palutināt ar barojošu masku. Der arī acu zonas ādai paredzētās.

  1. Obligātais minimums
  2. Vai dekoratīvā kosmētika kaitē
  3. 3 nepatīkamas problēmas un to risinājumi

Pievienot komentāru