Uzturs

Izvērsti par hormonālo diētu, kas iekustina vielmaiņu. Pieredze, dietologu viedokļi

1. Hormonālās diētas posmi

1no6
Foto - Fotolia/ esolla

Atšķirībā no vairums diētu, hormonālā vai, kā to vēl savādāk sauc, metaboliskā diēta, ir virzīta tieši uz organisma hormonālo sistēmu. Pēc dažu dietologu domām šāda diēta palīdz samazināt insulīna, kuru izstrādā aizkuņģa dziedzeris, kā arī sieviešu olnīcās izstrādāto estrogēna līmeni organismā. Saskaņā ar pētījumiem tieši šie hormoni atbild par taukaudu nogulsnēm. Tādējādi hormonālās diētas mērķis ir optimizēt aizkuņģa dziedzera un olnīcu darbību.

Šāda diēta, pēc dietologu domām, vienlaikus pastiprina testosterona, kas atbild par lieko tauku sadedzināšanu cilvēka organismā, ražošanu.

Pats diētas process iedalās vairākos apakšposmos.

Sagatavošanās posms ir virzīts uz to, lai maksimāli atbrīvotos no tauku kārtas. Šajā posmā diētas mērķis ir ātri atbrīvoties no liekā svara. Šis posms ilgst no 1 līdz 2 nedēļām. Šajā laikā daži ārsti dietologi iesaka ēst tikai tādus produktus, kas praktiski nedod enerģiju, t.i., ja vadās pēc īpašas punktu sistēmas, tad var ēst tikai tos produktus, kuru vērtība enerģijas ziņā ir nulle. Pie šādiem produktiem dietologi pieskaita lieso tītara gaļu, vistas krūtiņu, piena produktus, kuru tauku saturs ir mazāks par 2%, lielu daļu dārzeņu, jūras veltes, citronus, jūras kāpostus, dažas sēnes, lielāko daļu zivju, truša gaļu un vēl dažus produktus.
Bez tam, dietologi, kuri iesaka šo diētu, šajā posmā iesaka pirms brokastīm vienu ēdamkaroti olīveļļas. Vakariņas nedrīkst būt vēlāk kā trīs stundas pirms miega. Nozīmējot hormonālo diētu, ārsti brīdina, ka iesākumā organisms izjūt lielu ogļhidrātu un tauku trūkumu, tāpēc viņi iesaka ik dienas kontrolēt organisma stāvokli ne tikai pašam, bet arī novēroties pie ārsta. Ja jūs pēkšņi pārsteidz troksnis ausīs, vājums un trīce kājās, tumšs gar acīm, vajag iedzert krūzi stipras saldas tējas. Tas var būt arī signāls tam, ka jāpāriet uz nākamo posmu.

Nākamais – pamata posms. Nav ierobežojumu laikā. To var pabeigt dažas dienas pēc tam, kad svars ir normalizējies. Šajā posmā vajadzētu rasties sajūtai, ka liekais svars pazūd lēnām, bet pārliecinoši, un ķermeņa masa normalizējas. Otrais posms paredz ēšanu piecas reizes dienā – vissātīgākās šajā posmā ir brokastis, bet vismazāk kaloriju tiek uzņemts vakariņās.

Ja ir vēlēšanās, kaloriju daudzumu brokastīs var samazināt, taču saprāta robežās. Laiks starp ēdienreizēm nedrīkst pārsniegt trīs stundas. Vakariņas jāplāno trīs stundas pirms gulētiešanas. Ja rodas situācija, ka nav iespējas paēst noteiktajā laikā, “izlaistās” kalorijas nedrīkst pievienot nākamajai maltītei. Saskaņā ar diētas principiem visi produkti iedalās piecās apakšgrupās un katrai no tām tiek piešķirts noteikts punktu skaits. Mēs jau runājām par 0 punktu grupu. Produkti, kas pieder pie 1 punkta grupas, ir pākšaugi, ogu un dārzeņu kokteiļi, 2 punktu grupā ierindojas vārītas bietes, griķi, teļa gaļa, vistas gaļa, jēra gaļa, auzu pārslu putra, brinza un vēl daži produkti. 3 punkti tiek piešķirti kviešu putrai, kukurūzai, sieram utt., 4 punkti – kartupeļiem, majonēzei, cīsiņiem, mannai un daudziem citiem produktiem, to skaitā visiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Nevajadzētu iedziļināties šajā punktu sistēmā, jo, pēc dietologu domām, diēta ir ļoti individuāls process, kuru nosaka speciālisti, vadoties pēc problēmas lieluma un cilvēka organisma īpatnībām.

Visbeidzot, noslēdzošais – trešais posms. Šajā posmā uzturam jābūt tādam, lai uzturētu to vielmaiņu, kāda bija sasniegta otrā posma laikā. Trešajā diētas posmā uzturā var pievienot vairāk barības vielu, taču ļoti pamazām un pa posmiem, pastāvīgi kontrolējot ķermeņa svaru, lai noteiktu optimālo kaloriju skaitu, kas palīdzētu ķermeņa svaram stabilizēties. Vislabāk to darīt speciālistu uzraudzībā, tā uzskata dietologi.

  1. Hormonālās diētas posmi
  2. Atsauksmes un viedokļi par hormonālo diētu
  3. Kļūme hormonālā sistēmā
  4. Hormonālās diētas īpatnības
  5. Ierobežojumu dažādība
  6. Dažādi viedokļi

Pievienot komentāru