Ārstēšana, Veselības politika

VIDEO: Ģimenes ārstiem pretenzijas pret pieņemto budžetu. Ko par to domā pacienti?

Ekrānšāviņš no Skaties.lv

Ģimenes ārsti nākamgad rīkos protesta akcijas. Galvenie iebildumi ir algas un neveiksmīgais e-veselības projekts. Vai iedzīvotāji Latvijā atbalsta šādas iniciatīvas? – skaidroja “900 sekundes”.

3 Komentāri

 1. Pacientiem nav saprotams,kapēc uz Stradiņa slimnīcu ir iespējams piezvanīt tikai par paaugstinātu maksu? Kā to saprast? Vai kā papildus piepelnīšanos?!

 2. Ministre ir gatava reformēt Alūksnes u.c.rajonu slimnīcas,bet samazināt pakāpeniski pieaugošo birokrātu skaitu ministrijā pat nedomā!
  “Ministrija ir ļoti birokrātiska struktūra.Es pat īsti nezinu,ko tā pārstāv.Ministrijai būtu jāpārstāv pacientu intereses.A.Vīksna:-Pirms divdesmit gadiem,uzstājoties pret Veselības aizsardzības ministriju,viens no saukļiem bija,ka ministrija ir ļoti liela.To argumentējot,ņēmām vērā,ka pirms kara darbojās tikai veselības departaments ar 17 darbiniekiem Labklājības ministrijas sastāvā.1991.gadā,kad likvidēja Veselības aizsardzības ministriju,šādu departamentu patiešām izveidoja,bet tas ilgi nepastāvēja.”
  Skat.: http://www2.la.lv/latvijas_avize/jaunakaja_numura/?doc=29640&ins_print
  Ministrijā 2004,gadā strādāja 94,2014.gadā-107,bet 2015.gadā jau 115 darbinieki,kuriem varam vēl pieskaitīt Nacionālā Veselības dienesta 203 darbiniekus.Vai attiecīgi ir uzlabojusies arī veselības aprūpe Latvijā?

 3. “Diemžēl mums nav izdevies panākt obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu.Tas būtu jādara nevis caur ministriju,bet caur slimokasi.
  Veselības ministres Ingrīdas Circenes ideja,sniegt plānveida veselības aprūpi tiem,kas nomaksājuši nodokļus,principā ir pareiza,taču ārstniecības nauda nedrīkst atrasties ministrijas pārziņā.Tur jau tā nelaime,ka no tā naudas maisa neviens negrib atteikties.
  Lietuvā un Igaunijā jau sen tas ir nokārtots,bet pie mums nav,jo vienmēr kāds grib pirkt dārgus medicīniskos aparātus,celt nevajadzīgas būves utt.Pirmskara Latvijā visa medicīnas nauda bvija slimokasu rokās,tad nebija ne rindu,ne kukuļu ārstiem.”
  Sk.”Kaut kājas basas,tomēr bija slimokases”.Intervija ar Arni Vīksnu,Māra Libeka,Latvijas Avīze,18.septembris,2013.

Pievienot komentāru