Ārstēšana, Vēzis

Tagad arī Latvijā pieejama visprecīzākā prostatas vēža diagnostikas metode

Foto - Shutterstock.com

No 2016. gada decembra Nukleārās medicīnas centrs SIA “MedVision” prostatas vēža pacientiem piedāvā unikāluPET/CT izmeklējumu ar pasaulē atzītāko preparātu 68Ga-PSMA, kas ļauj ievērojami precīzāk kā citas diagnostikas metodes atklāt prostatas audzēju un precīzi plānot turpmāko ārstēšanos, tādejādi sekmīgāk norit vīrieša atveseļošanās un kvalitatīva atgriešanās dzīvē.

Prostatas vēzis ir Latvijā visbiežāk diagnosticētā onkoloģiskā saslimšana vīriešiem. Mūsu valsts šīs slimības ziņā ieņem 14. vietu pasaulē, bet mirstības rādītājos ierindojas pat pirmajā trijniekā kopā ar Lietuvu un Igauniju. Tieši tādēļ tagad arī Latvijā ieviesta ASV, Somijā, Vācijā un citās pasaules attīstītajās valstīs plaši pielietota prostatas vēža diagnostikas metode, kurai ir virkne priekšrocību salīdzinājumā ar citām līdz šim tradicionāli izmantotajām prostatas vēža diagnostikas metodēm – ultrasonogrāfiju, datortomogrāfiju, magnētisko rezonansi un scintigrāfiju.

Izmantojot preparātu 68Ga-PSMA, iespējams precīzi noteikt vēža skartās vietas prostatā, atšķirt iekaisuma procesus no audzēja, kā arī agrīni atrast vissīkākās metastāze gan kaulu sistēmā, gan mīkstajos audos. Ar PET/CT-PSMA metodes palīdzību var ne tikai precīzi diagnosticēt audzēju, bet arī precīzi plānot turpmāko terapiju, nosakot, vai pacientam nepieciešama starošana vai ķīmijterapijas kurss, vai hormonu terapiju.

SIA “MedVision” valdes loceklis Vitālijs Skrīvelis: “Prostatas vēzis ir viltīgs – aptuveni trešdaļai pacientu, kam veikta prostatas operācija vai starošana, tas atgriežas metastāžu veidā. 68Ga-PSMA ļauj ar vienu PET/CT izmeklējumu atrast vēža šūnas gan limfmezglos, gan kaulos un mīkstajos audos, gan arī pašā prostatā. Pateicoties šai metodei, vīrietim ir iespēja īsā laikā iegūt precīzu diagnozi un ātrāk uzsākt atkārtotu ārstēšanos.”

Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis: “Kā Nukleārās medicīnas centra (NMC) dalībnieki, mēs, RSU, esam gandarīti par pasaulē atzītas un inovatīvas tehnoloģijas ieviešanu Latvijā, kas apliecina NMC nukleārās medicīnas ārstu un speciālistu augsto kvalifikāciju un zināšanas. Turklāt, PET/CT PSMA tehnoloģija ir ar milzīgu potenciālu, un uz tās bāzes Latvijas jaunajiem urologiem nu ir iespējams veikt starptautiska līmeņa zinātniskos pētījumus par prostatas vēža diagnostiku un ārstēšanu.”

Lūk, raksts, kurā neatkarīgi speciālisti vērtē PEC/CT metodi.

Pievienot komentāru