Liekais svars, Uzturs

Kā novērst 5 veidu riepiņas uz vēdera

vederi-kopaa

vederi-kopaa

Daudzas meitenes kautrējas uzvilkt bikini, jo viņu augumu bojā apaļš vēderiņš. Lielākā daļa no mums domā, ka labākais veids kā iegūt plakanu vēderu, ir veikt simtiem vingrojumu sporta zālē. Tomēr tā nav, apgalvo treneris un populāru TV raidījumu vadītājs Džeimss Daigens. Daigens ir viens no pasaules labākajiem speciālistiem veselīga un spēcīga auguma veidošanā un viņš uzstāj: tādā jautājumā kā plakans vēders, vienas receptes nav! Viss slēpjas tajā, ka pastāv 5 galvenie vēdera veidi un katrs no tiem prasa atšķirīgu pieeju.

Tad nu tiksim skaidrībā ar šiem pieciem veidiem un ko ar tiem iesākt:

1. Rezerves riepa

Foto no Dieviete.lv
Foto no Dieviete.lv

Šis vēdera tips sastopams galvenokārt tiem cilvēkiem, kam ir mazkustīgs dzīvesveids un tiem, kam piemīt emocionāla piesaiste saldumiem. Par laimi tikt galā ar šādu vēderiņu ir vienkārši, nav vajadzības pat nodzīt sevi sporta zālē – nāksies vien piekoriģēt uzturu!

“Ja jūs maz kustaties un ēdat daudz rafinēto cukuru, tāpat arī cepumus, baltmaizi, konditorejas izstrādājumus, tad, loģiski, jums parādīsies liels vēders ar rezervēm. Tauki sāks uzkrāties arī uz kājām un gurniem,” – skaidro Džeimss.

Ātrais plāns vēdera samazināšanai:

Samaziniet alkohola lietošanu. Tā ir īsta bumba: spirts – tas ir īsts cukurs! Tāpat kā visi liekie ogļhidrāti, alkohols pēc pārstrādes organismā uzreiz nogulsnējas tauku slānī uz vidukļa. Daudzi zina par “alus vēderiņiem”, bet jāpatur prātā, ka ir arī tāds jēdziens kā “vīna viduklis” – apaļš vēders, kas paplašinājies uz leju. Dažreiz iedzert drīkst, saka Daigens, bet, ja jūs vēlaties vienmēr plakanu vēderu, nāksies ierobežot alkohola daudzumu.

Pēc tam, kad būsiet vismaz uz divām nedēļām atteikušies no alkohola, jāsāk pārveidot savs uzturs. Nekādu pusfabrikātu un “mazkaloriju” uzkodu! Nekāda cukura, sāls un konservantu. Nekādu garšas pastiprinātāju. Tikai dabīgs, vērtīgs ēdiens.

Izdariet izvēles par labu neapstrādātiem, svaigiem produktiem kā zivis, olas, gaļa no zemnieku saimniecības, dārzeņi, rieksti, avokado.

Un nāksies tomēr arī sākt vairāk kustēties. Ja sporta zāle tiešām nav priekš jums, sāciet vismaz ar garām pastaigām parkā vai piekrastē. Pēc tam sāciet veikt nelielus vingrojumus no rīta – pietupieni vai joga derēs lieliski!

Galvenais padoms tiem, kam ir šāds vēdera tips:

Nākamreiz, kad nolemsiet grūtas dienas beigās palutināt sevi ar kūkas gabalu, pielieciet to uz dažām sekundēm sev pie vēdera un iedomājieties, ka tas kļūs par daļu no jūsu rezerves riepas!

2 Komentāri

  1. Pārstājiet ēst dzīvniekus (gaļa) un jūsu riepa (liekais svars) pāris mēnešos noies nost un nostāsies ideāla svara robežās. Tas protams, ja nepāspīlējat ar citām kārībām (cukurs, alkohols utt.).

Pievienot komentāru