Ārstēšana, Veselības politika

Nākamā e-veselības sistēmas projekta kārta izmaksās vēl 10 miljonus eiro

Ekrānšāviņš no e-veseliba prezentācijas.

Nākamā e-veselības sistēmas projekta kārta izmaksās vēl 10 miljonus eiro, intervijā aģentūrai LETA atzina veselības ministres Andas Čakšas padomniece e-veselības projekta jautājumos Ilze Āboliņa.

Nākamā kārta ir sadalīta divos projektos, kuri tiks iesniegti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) izskatīšanai un apstiprināšanai, lai pretendētu uz Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Viņa arī atzīmēja, ka finansējumu trešās kārtas ietvaros var saņemt tikai jaunu sistēmas pakalpojumu izstrādei un ieviešanai, to nedrīkst izmantot, lai finansētu iepriekš izstrādātās un ieviestās funkcionalitātes. Esošās funkcionalitātes uzlabojumus ir jāsedz no uzturēšanas budžeta.

Runājot par trešajā projekta kārtā paredzētajiem pakalpojumiem, Āboliņa norādīja, ka sistēmā ārstam būs iespēja ar iedzīvotāju strādāt proaktīvi, lai pacients aizietu uz onkoloģiskajiem izmeklējumiem. Ģimenes ārsts varēs redzēt vai cilvēks ir vai nav aizgājis uz konkrētu vēža skrīningu. Šādi ģimenes ārstam būs lielāka iespēja mudināt un stāstīt par skrīninga nepieciešamību.

Tāpat paredzēts, ka ārsts varēs paskatīties, kādas rindas ir uz konkrētiem pakalpojumiem, lai zinātu, kur pacients var aiziet un visātrāk nodot analīzes. “Tas nav sarežģīti, vienkārši ir jāsadodas visiem rokās un jāļauj savā starpā apmainīties ar datiem,” skaidroja Āboliņa.
Abas e-veselības trešās kārtas daļas plānots pabeigt līdz 2022.gadam.

7 Komentāri

  1. Nevar sazvanīt tāpēc,ka pati zvanīšana tiek tīšām apgrūtināta ar paaugstinātu maksu par katru minūti-par pilnīgi nevajadzīgu 1,2,3,4,5 podziņu spaidīšanu un dažādu paziņojumu
    un mūzikas klausīšanos vēl pirms zvanītāja sakāmā uzklausīšanas!

  2. Rokās,Āboliņas kundze, mēs jau sadevamies 1991.gadā,taču tas nav līdzējis-birokrātu skaits veselības aprūpē tikai trīskāršojies,un nemitīgi turpina augt,bet slimnīcu un ārstu skaits katastrofiski samazinās! Tas ir vienkārši? “Būtu man internets,čiks un viņiem aizsūtītu,caur e-pastu.” Tur jau tā lieta,ja būtu! Bet,atšķirībā,no jums,pārāk daudziem Latvijā nav interneta! Jo nav pat datora! Varbūt apgādāsim par šiem desmit miljoniem vispirms viņus ar datoriem? Lai pacienti paši varētu sekot līdzi savai slimības vēsturei,saņemt ziņojumu,ja ir pienācis laiks kādai neatliekamai potei?! Neaizmirsīsim,ka dažviet Latvijā,lauku apvidos, nav pat iespējams pieslēgt interrnetu!
    Un,vai tik vienkārši būs nodrošināt personisko datu nepieejamību jebkuram,šajā pieejamajā vienotajā slimības vēsturē? Laikā,kad hakeri spēj uzlauzt pat Pentagona datorprogrammas?!

Pievienot komentāru