Ārstēšana, Citas slimības

Rīdzinieks gandrīz nomirst pēc mielošanās ar riekstiem

rieksti_157638023

Aizvadītajā diennaktī mediķu palīdzība bijusi nepieciešama kādam 62 gadus vecam vīrietim Rīgā, kuram pēc riekstu ēšanas sākusies dzīvībai bīstama alerģiska reakcija, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Viņa sacīja, ka cietušajam izteikti spēcīgā alerģiskā reakcija sākusies pēc aptuveni divām stundām. Cietušajam radusies kakla tūska, radot grūtības elpot. Tāpat pa ķermeni izveidojusies nātrene. Viņam palīdzību sniegusi mediķu brigāde, taču palīgā devusies arī specializētā reanimācijas brigāde. Mediķi konstatējuši, ka alerģiskā reakcija bijusi dzīvībai bīstama, nogādājot cietušo slimnīcā.

Savukārt kādu 42 gadus vecu vīrieti garāžā atradis viņa tēvs, konstatējot, ka automašīnas remontdarbu laikā dēls saelpojies izplūdes gāzes. Cietušais ar saindēšanos nogādāts slimnīcā. Tāpat mediķu palīdzība bijusi nepieciešama kādai 61 gadus vecai sievietei Kurzemē, kurai no rokām izslīdējusi tējkanna ar verdošu ūdeni. Cietusī ar augšstilba apdegumiem nogādāta slimnīcā.

Mediķi aizvadītajā diennaktī devušies sniegt palīdzību kādam 34 gadus vecam vīrietim Rīgā, kurš nokritis no aptuveni trīs metru augstuma. Kā stāstījusi aculiecinieki, vīrietis mājā slēpies no lietus un sēdējis uz kāpņu telpas margām. Tomēr cietušais kritis, uzkrītot uz pagrabu vedošām kāpnēm, gūstot smagas traumas. Vīrietim konstatēti dažādi lūzumi, galvas trauma, iespējams ribu lūzums, kā arī deguna kaula lūzums. Cietušais vidēji smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēmis 1300 izsaukumus, no kuriem 244 gadījumos sniegta palīdzība cilvēkiem, kas guvuši traumas vai cietuši negadījumos.

Pievienot komentāru