Ārstēšana, Sirds un asinsvadi

Dur sirdī. Ko iesākt?

Foto - Shutterstock

“Es ik pa laikam aptuveni desmit minūtes jūtu dūrienus sirds apvidū. Reizēm sirds sāk strauji sisties un kājas kļūst ļenganas. Ģimenes ārste sacīja, ka kardiogramma rezultātu uzrāda tikai lēkmes laikā, taču tad nav iespējams uzreiz nokļūt pie ārsta. Kā rīkoties šādā situācijā?” LIEGA CĒSU RAJONĀ

 

Ārstu prakses “Aritmija” kardioloģe, Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas docente Iveta Norko šādus simptomus neatzīst par bīstamiem, tomēr sirdsmieram iesaka pārbaudīt vispārējo veselības stāvokli.

Durstīgas sāpes sirds apvidū var provocēt dažādas mugurkaula, muskuļu un nervu, kuņģa un zarnu trakta, plaušu un citas kaites.

No sirdsslimībām sāpju cēlonis var būt, piemēram, koronārā sirdsslimība, vārstuļu vainas, miokardīts jeb sirds muskuļa iekaisums, perikardīts jeb sirds somiņas iekaisums. Katrā no tām simptomi ir citādi un atšķiras no jautājumā minētajiem.

Ja ir aizdomas par koronāro sirdsslimību, lai tās noliegtu vai apstiprinātu, ar kardiogrammu vien nepietiks. Jāveic arī slodzes tests, visbiežāk veloergometrija.

Ātra sirdsdarbība var būt saistīta ar simpātiskās nervu sistēmas hiperaktivitāti, trauksmi, veģetatīvo distoniju un citām problēmām.

Pievienot komentāru