Liekais svars, Uzturs

Linda pēc eksperimenta “STOP! 21 diena bez cukura!” Kādi rezultāti?

Personiskā arhīva foto

Pirms 23 dienām rakstījām par uzsāktu eksperimentu “STOP! 21 diena bez cukura!” Kā izdevās eksperiments pašai tās inicatorei Lindai Lūkina-Kald, jautāju otro dienu pēc eksperimenta beigām.

Atgādināšu, ka eksperimenta nosacījumi bija šādi: Izaicinājuma dalībnieki bija aicināti sevi ierobežot tikai ar kūkām, bulciņām, cepumiem, šokolādēm, konfektēm un citiem saldumiem! Augļi un visi dabiskie “cukuri” palika paša ziņā! “Feisbuka” eksperimenta dalībniekiem bija atļauta arī viena piparkūka dienā.

Kā pagāja eksperiments Lindai, kura atzīstas, ka ir saldummīle – tātad, iespējams, pārbaudījums nebija no vieglajiem.  Tomēr noskaņojoties neesot bijis tik grūti- vairāk ēsti augļi. “Piemēram, mandarīni  ir tik saldi, ka vēlmi pēc saldumiem kaut kā pārvarēju!”

Dienu pirms eksperimenta beigām, Linda eksperimenta sarunu grupā rakstīja: “Vakar vakarā sapratu, ka sāku jau domāt citādāk! Vakarā vēlējos apēst ko saldu un nobaudīju vienu banānu! Jā, nav tas labākais auglis, bet pēc tam pieķēru sevi pie domas, ka uzreiz iedomājos par augli, nevis konfektēm vai šokolādi!”

Lai arī noteiktais eksperimenta laiks ir beidzies, Linda nolēmusi to turpināt: “Ja godīgi, es tomēr nevēlos tik ļoti visām 21 dienām atmest ar roku! Turpināšu eksperimentu, cerams, līdz Ziemassvētkiem vēl tādā pašā režīmā, jo tomēr jūtos labāk! Ēdu visu, ko vēlos! Saldēdienā man ir mandarīni, banāni, pomelo. Un esmu arī palikusi vieglāka par 1,5 kg cukura paciņu bez badošanās sajūtām, bet tikai iztiekot bez saldumiem!

Kāpēc es to sāku? Gada sākumā savu Jaunā Gada apņemšanos veica dēls, kuram ir desmit  gadi. Viņš iztika 30 dienas bez konfektēm un saldumiem. Protams, bija atļauti gan augļi, omes ievārījums un medus maizes. BET saldummīlim bija grūti iztikt bez konfektēm!
Tomēr viņš izturēja! Tagad 21 dienai bez cukura dēls nepievienojās, tikai sūkstās, ka mājās nav nekā salda! Lai mani mājās neapceļ, ka izturēju tikai 21 dienu, es paturpināšu!

Nezinu, kā būs, kad nobaudīšu pirmo kūku vai konfekti pēc eksperimenta, bet droši vien tā liksies ļoti salda.”

Kas palīdz no saldumiem atteikties un kas traucē? “Šajā laikā neiekrita jubilejas un ciemošanās, tādēļ izspruku bez liekiem kārdinājumiem. Arī daudzi darba kolēģi līdz ar mani piedalījās izaicinājumā “bez cukura”, bet tie, kuri neņēma dalību, lieki nekacināja. Un tas ir svarīgi – lai cilvēki lieki nekacina un lai mājās nav neatļautie saldumi!” secina Linda.

 

 

2 Komentāri

  1. Izlasīju virsrakstu un ar interesi ķēros pie raksta lasīšanas. Taču esmu pamatīgi vīlies. Ne šeit ir kāds eksperiments, ne “pārbaudījums, kas nav no vieglajiem”. Tāda pārtikušu cilvēku ālēšanās. Atteikties no kūkām, bulciņām, cepumiem, šokolādēm, konfektēm….Tad jau var teikt, ka es šādi esmu “eksperimentējis” mēnešiem ilgi, jo man kaut ko tādu gadās apēst ārkārtīgi reti un arī tie augļi un ogas manā ēdienkartē parādās galvenokārt sezonāli.Mana “eksperimenta” noslēpums ir ļoti vienkāršs. Tā ir knaps iztikas minimums, ko man ‘pensijas veidā dāvājusi valdība par nostrādātajiem vairāk kā 40 darba gadiem.

Pievienot komentāru