Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Kā mājās parūpēties par ādu, ko sniegs un vēji skrubinājuši. Iesaka “4. dimensijas” dermatoloģe

Foto - Shutterstock

Aukstais gadalaiks pārsteidz ar savu nepastāvīgo dabu. Bieži vien no rīta visapkārt sniegs un sals, bet jau pēcpusdienā klāt lietus un atkusnis. Visus dabas pavērsienus grūti prognozēt, tādēļ nereti nākas visu dienu nostaigāt slapjos apavos un mitriem cimdiem rokās. Arī ilgi uzturoties laukā – tīrot sniegu, slēpojot vai strādājot, – roku un sejas ādai, kā arī lūpām kaitē vējš, lietus vai sniegs. Kā to pasargāt?

 

Barojoši krēmi un maskas

“Ziemā ādu nelabvēlīgi ietekmē krasās temperatūras pārmaiņas, aukstums, mitrums. Ja ādu atstāj novārtā vai kopj nepareizi, tās aizsargbarjera nedarbojas, kā nākas, un var rasties pārmaiņas – āda kļūst sausa, lobās, tajā rodas sīkas plaisiņas, sākas nieze, apsārtums. Kairināta āda vieglāk paļaujas dažādu baktēriju, mikrobu iedarbībai, piemēram, sēnīšu infekcijai. Var rasties pinnes, dažādas alerģiskas reakcijas,” stāsta “Veselības centra 4” skaistuma klīnikas “4. dimensija” dermatoloģe kosmetoloģe Sandra Vizule. Ja paredzēts ilgstoši strādāt vai sportot svaigā gaisā, doties medībās vai žibulēt, ārste iesaka izvēlēties piemērotu ūdensnecaurlaidīgu apģērbu. Vēlams iegādāties arī termoveļu, kas palīdz uzturēt vienmērīgu temperatūras režīmu, pasargājot no aukstuma un svīšanas.

Ziemas periodā pirms iziešanas no mājas uz sejas un rokām jāuzklāj aizsargājošs krēms, kas satur lipīdus, dabiskās eļļas un vit­amīnus. Dermatoloģe iesaka izmantot arī tā saucamos ķermeņa sviestus. Nevajag piemirst lūpu balzamu – to ieteicams lietot vairākas reizes dienā.

Ja roku āda vējā kļuvusi raupja, apsārtusi, ar parastā roku krēma lietošanu vien būs par maz. Jāizvēlas barojošs krēms ar ļoti biezu konsistenci un bagātīgi jāuzklāj uz rokām pat piecas sešas reizes dienā, lai āda atkopjas. Aukstā laikā roku ādas kopšanai piemērotas arī dabīgās eļļas, piemēram, linsēklu, diždadžu vai kaņepju. Sandra Vizule teic, ka no tām var gatavot arī lieliskas barojošas maskas roku ādai. “Eļļu uzsilda ūdens peldē, samitrina tajā divas kokvilnas drāniņas un ietin tajās abas rokas. Pēc tam uzmauc rokās polietilēna maisiņus, uzvelk siltus dūraiņus un mierīgi pasēž minūtes desmit. Lai maskas sastāvs ātrāk iesūktos ādā, to var viegli pamasēt,” viņa saka. Sastāvdaļas dažādām roku maskām var pameklēt arī ledusskapī. Šim nolūkam noderēs ne tikai saldais krējums, bet arī visi skābie piena produkti, piemēram, kefīrs vai jogurts, jo pien­skābei piemīt arī antibakteriāla iedarbība.

Pievienot komentāru