Ārstēšana, Sāpes

Ribās dur un sāp. Kā palīdzēt?

Foto - Shutterstock

Kā palīdzēt?

Visbiežāk starpribu neiralģijas gadījumā pietiks ar ģimenes ārsta apmeklējumu, taču, ja sāpes ir ļoti stipras un ilgi nepāriet, ieteicams doties pie neirologa. Ja bojāti skriemeļi, vajadzētu konsultēties ar mugurkaula speciālistu vertebrologu.

Ārsts šo kaiti no citām var atšķirt samērā viegli – ja, uzspiežot kādā vietā uz mugurkaula, rodas sāpes, kas nereti izstaro pa visu nervu, bet kardiogramma ir normāla un asins analīzes arī, – visticamāk, sūdzību iemesls ir starpribu neiralģija. To ārstējot, sāpes parasti pāriet, vēlākais, divās nedēļās.

Smeldzes mazināšanai ieteicamas fizikālās terapijas procedūras, piemēram, transkutānā elektriskā nervu stimulācija (TENS), lāzera un ultraskaņas terapija, kā arī masāža. Intensīvas sāpes atvieglos pretsāpju tabletes un pretsāpju ziede, ko uzklāj nevis uz smeldzošajām vietām krūškurvja priekšpusē, bet uz muguras, kur atrodas saspiesto un iekaisušo nervu saknītes.

Dakteris Karelis uzsver: mugurkaula veselību noteikti uzlabos fiziskas aktivitātes, tāpēc ieteicams kaut reizi apmeklēt rehabilitologu vai fizioterapeitu, kas ierādīs ārstnieciskos vingrojumus. Trīs līdz piecas reizes nedēļā aptuveni 45 minūtes vēlams veltīt laiku arī citām sev tīkamām fiziskajām aktivitātēm, piemēram, staigāšanai, peldēšanai vai braukšanai ar velosipēdu, jo tad mugura sagādās mazāk problēmu.

 

Pievienot komentāru