Ārstēšana, Veselības politika

Noslēgti nepilni 900 līgumi par e-veselības sistēmas izmantošanu

Ekrānšāviņš no vietnes

Pagaidām noslēgti teju 900 līgumi par e-veselības sistēmas izmantošanu, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Līdz 15.decembrim valsts ar ārstiem un farmaceitiem bija noslēgusi 868 līgumus par e-veselības lietošanu, tai skaitā ar 148 ģimenes ārstu praksēm un 186 aptieku tīkliem. Dažādos līguma slēgšanas posmos šobrīd ir vairāk nekā 2200 līgumu. Kā iepriekš norādījis NVD, plānots noslēgt vairāk nekā 4000 līgumus.

Tāpat līdz šim e-veselības sistēmā ir izrakstītas jau vairāk nekā 1200 e-receptes un vairāk nekā 490 e-darbnespējas lapas.

Jau ziņots, ka valdība līdz nākamā gada 1.septembrim pagarināja e-veselības sistēmas brīvprātīgās lietošanas termiņu.

Kā norāda VM, ņemot vērā, ka līdz 1.decembrim visas ārstniecības iestādes un aptiekas nebūtu noslēgušas līgumu ar NVD par veselības informācijas sistēmas izmantošanu un pacientiem varētu tikt būtiski ierobežota iespēja saņemt darbnespējas lapu, termiņš, no kura darbnespējas lapas un receptes ir obligāti jāizraksta e-veselības sistēmā, tiek pagarināts par deviņiem mēnešiem.

Attiecībā uz e-recepti noteikts, ka e-recepšu izrakstīšanas pienākums no 2017.gada 1.septembra attieksies tikai uz gadījumiem, kad tiks izrakstītas zāles, kuru iegādes izdevumus pacientam daļēji vai pilnībā kompensē no valsts budžeta līdzekļiem.

Pievienot komentāru