Ārstniecības augi, Netradicionāli

Līgas Reiteres padomi: Egles sveķi mīkstai ādai un cita mūžzaļo augu izmantošana dailei un veselībai

Foto - Shutterstock

Zāļu sieva un pirtniece Līga Reitere iesaka vairākas receptes, kā kadiķi, priedi un egli ņemt sev palīgos, lai gūtu labumu veselībai un vairotu labsajūtu. Adventa un Ziemassvētku laikā gaidām jaunu sākumu, ceram uz vieglāku gaitu, izdošanos. Skuju smarža ļauj vieglāk elpot, turklāt šis aromāts, ienākot caur elpceļiem un ādu, palīdz gluži fiziski sajust vieglumu.

Kadiķis: gardums enerģijai

Izmanto zilās kadiķogas (klāt der arī zaļās) un skujiņas, kas trāpās, brucinot ogas. Visu samal gaļas mašīnā. Blenderis smalcināšanai neder, jo par daudz uzsilda masu un sāk izgarot ēteriskā eļļa.

Malumā iemaisi medu – uz sauju meža labuma ņem puslitru medus.

Maisījums vairo enerģiju un stiprina imunitāti. To var ēst karotēm vien, jo ir ļoti gards.

Priede: ziede plaušu veselībai

Samal priežu skujas, pievieno medu un kādus rūgtenus, piemēram, pelašķa, biškrēsliņa, vērmeles vai kumelītes, ziedus. Šo maisījumu zied uz krūtīm, ja ir grūti elpot, moka klepus. Virsū uzklāj kāpostlapas, marli un vilnas šalli.

Egle: sveķu krēms mīkstai ādai

Vērts pameklēt egles sveķus – tos var ar nazi nokasīt no stumbra un lielajiem zariem. Sildot kopā ar bišu vasku, iegūst biezu masu. Šo paņēmienu Līgai iemācījis tēvs, kurš ziedi smērējis uz sasprēgājušiem papēžiem, – pēdas ātri sadzijušas, kļuvušas mīkstas. Tā labi aizvelk arī slikti dzīstošus pušumus.

 

Vairāk par mūžzaļo augu izmantošanu dailei un veselībai lasi žurnāla “36,6C” decembra numurā vai tā elektroniskajā versijā!

Pievienot komentāru