Bērni, Bērnība

Aizraujošas idejas aktīvai un jēgpilnai laika pavadīšanai skolēnu brīvlaikā

Publicitātes foto

Strauji tuvojas skolēnu ilgi gaidītās brīvdienu nedēļas, kad bērni pelnīti varēs atpūsties no mācībām un baudīt ziemas priekus. Lai brīvdienas izdotos iespējami interesantas un kvalitatīvas, Rimi Bērniem ekspertu komanda iesaka aktivitātes, kuras vērts izmēģināt šajā svētku laikā. Klinšu kāpšana, loģikas spēle, eksperimenti, muzeja apmeklējums, skeitparks, slidotava un citas aizraujošas nodarbes – savām interesēm un iespējām piemērotāko spēs atrast katrs!

Klinšu kāpšana

Fiziski aktīva nodarbe, kas liek koncentrēties, ļauj piedzīvot ekstrēmas sajūtas un ir lielisks laika pavadīšanas veids. Process ir drošs, jo kāpēju uzrauga instruktors, uz zemes atrodas mīksti matrači, kā arī kāpējs ir iestiprināts drošības jostās. Klinšu kāpšanas sienas pieejamas vairākās vietās Rīgā, arī Ventspilī, Bauskā, Madonā, Saldū un citās pilsētās. Iespējams, šis ekstrēmais sporta veids var kļūt arī par bērna hobiju!

Loģikas spēle – izlaušanās istaba

Šobrīd Latvijā popularitāti gūst izlaušanās istabas jeb escape room. Tā ir spēle, kas norit slēgtā telpā – dota stunda laika, lai no tās izkļūtu. Telpā pieejamas dažādas norādes, kuras, izmantojot loģisko domāšanu, ļaus atrast kādu nozīmīgu atslēgu, durvju kodu vai citu svarīgu lietu, kas nepieciešama, lai no telpas izietu. Izlaušanās istabas paredzēts apmeklēt nelielā draugu kompānijā – līdz 6 cilvēkiem. Spēlei gan var būt vecuma ierobežojums, vairumā gadījumu to patstāvīgi bez pieaugušo klātbūtnes var apmeklēt, sākot no 14 gadu vecuma.

Muzeju apmeklējums

Visā Latvijā ir pieejami muzeji par visdažādākajām tēmām, tādēļ katrs spēs atrast sev ko interesantu. Muzeju apmeklējumi nebūt nav garlaicīgi, jo teju katrs muzejs padomājis, kā interesantā veidā iesaistīt bērnus ekspozīciju iepazīšanā. Piemēram, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā var piedzīvot īstu azartu, kļūstot par mākslas detektīvu un mākslas izzināšanas procesu pārvēršot īstā piedzīvojumā.

Sniega prieki un sportiskās aktivitātes

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Kad zemi klāj sniega sega, sarīkojiet pikošanās cīņas, slēpjoties aiz sniega cietokšņa, organizējiet sniegavīru parādi, kur kronējiet skaistāko, dodieties šļūkt pa kalniņu – šīs ir lietas, kas prieku ziemā nes ne vien bērniem, bet arī pieaugušajiem. Ne tikai prieku, bet arī gandarījumu sagādās kāda ziemas sporta veida apgūšana, piemēram, slēpošana un snovošana.

Skeitparks un slidotava

Kad ātri satumst un laikapstākļi nepavisam nav piemēroti ekstrēmajiem sporta veidiem ārā, tad lieliska alternatīva vairākās Latvijas pilsētās (Rīga, Liepāja, Ventspils, Saldus, Madona u.c.) ir izveidotie skeitparki iekštelpās. Bet, ja vēlaties kaut ko ziemai vairāk raksturīgu, tad dodieties uz publiskajām slidotavām, kas, tāpat kā skeitparki, atrodas daudzviet Latvijā.

Spēles ar draugiem un ģimeni

Starp aktivitātēm iekštelpās noteikti iederas arī galda un citas spēles. Daudzām no tām ir nepieciešama vien laba kompānija, bet citām daži rekvizīti, kas atradīsies katrā mājā, piemēram, papīrs un rakstāmais.

Pievienot komentāru