Dzīvesveids, Vingrojumi

Lai var atļauties uzvilkt balles kleitu bez piedurknēm. Vingrojumi kopā ar Vitu Baļčunaiti

Foto - Matīss Markovskis

Biezais apģērbs mūs visu šo laiku ne vien sildījis, bet arī palīdzējis maskēt dažādus ķermeņa vizuālos defektus. Ko darīt, kad iemīļotā jaka jānomaina pret krāšņu kleitu, kas citu skatieniem atklāj vairāk? Par laimi, sportiskās aktivitātes ne vien palīdz nostiprināt veselību, bet arī labi darbojas estētiskos nolūkos. Demonstrēt vingrojumus ķermeņa augšdaļas nostiprināšanai aicinājām aktrisi Vitu Baļčunaiti, kura fiziskās formas uzturēšanai arī ikdienā pievērš daudz uzmanības.

Problemātiskākās ķermeņa augšdaļas zonas ir dekoltē, krūtis un roku iekšpuse. Šajās vietās ir plāna āda, tāpēc muskuļu un ādas tonusa pārmaiņas notiek visātrāk.Līdztekus vingrojumiem uzturēt formā šīs vietas palīdzēs pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs. Noteikti jāatceras dzert ūdeni, kas ādai ļauj saglabāt tvirtumu un elastību. Vasarā, pirms dodas ārā, vienmēr jāuzklāj saules aizsargkrēms.

Svarīgi sekot līdzi arī tam, uz kura pleca ikdienā nēsājam somu – lai nenoslogotu tikai vienu pusi, ieradumi jāpamaina. Nereti ilglaicīga somas nēsāšana uz viena pleca ir iemesls plecu asimetrijai un ķermeņa augšdaļas muskuļu disbalansam.

! Vingrojumi tiek veikti ar pilnām 0,5 l ūdens pudelēm, taču to var darīt arī tukšām rokām, sakļaujot tās dūrē.

! Vingrojumus atkārto 10–30 reižu atkarībā no fiziskās sagatavotības un pašsajūtas.

1. Nostiprini plecus

1. Atslābinātas rokas novieto gar sāniem. Kājas atrodas plecu platumā. Ieelpo.

2. Izelpojot rokas virza augšup līdz vidusstāvoklim.

3. Turpinot to pašu izelpu, rokas virza augšup, līdz tās atrodas vienā līmenī ar pleciem. Ieelpo un atkārto kustības, virzoties lejup.

Vingrojums paredzēts plecu un augšdelmu nostiprināšanai.

2. Nostiprini bicepsu

1. Rokas sakļauj kopā un novieto sev priekšā, izveidojot 90 grādu leņķi. Ieelpo.

2. Izelpā rokas virza uz augšu.

3. Ieelpā tās virza lejup, līdz atkal izveidojas 90 grādu leņķis. Vingrojums paredzēts bicepsa jeb augšdelma priekšējā muskuļa nostiprināšanai.

Pievienot komentāru