Pāris, Psiholoģija

Kā pārstāt būt par mammīti savam vīram

Foto - Fotolia © Soloviova Liudmyla

“Šalli uzliki?”, “Neaizmirsti, ka tev šodien ir tikšanās pulksten trijos”, – šādas frāzes sievietes mēdz teikt ne vien skolas vecuma dēliem, bet arī pieaugušiem vīriešiem, kuriem reizēm ir pat iesirma bārda un alus vēderiņš. Bet dāmas pret viņiem vienalga attiecas kā pamuļķīšiem. Iepazīstieties: jūsu priekšā ir klasiskas “mammītes”, kuru vīri cieš no pārliekas aprūpes. Ar ko tas draud attiecībām? Un galvenais – kā šādu situāciju labot?

“Māmuļas sindroms” izpaužas kā pārlieka aprūpe par vīrieti, vēlme visu laiku risināt visu partnera vietā, liedzot viņam izvēles iespējas, un vēlme viņu kontrolēt. Ir, kas to mēģina norakstīt uz greizsirdību un “smagu raksturu”, bet patiesībā “māmuļas sindromam” ir daudz dažādu iemeslu.

* Šādu uzvedības modeli sieviete pārņem no savas mātes

Psihologi skaidro, ka noteiktā dzīves periodā mēs kopējam savu vecāku uzvedību. Un, ja augām vidē, kur viss notika mātes siltajā paspārnē, viņas aprūpē, tad diezin vai savu ģimeni veidosim citādāku. Tas izpaudīsies visā – sākot no partnera izvēles līdz personīgās dzīves veidošanai.

* Sievieti par “māmuļu” pārvērš vīrietis

Piemēram, ļoti bieži par “dēliņiem” pārī kļūst 35-40 gadus veci vīrieši, kam pagātnē ir neveiksmīga laulība. Savukārt viņu “māmuļa” ir jauna sieviete, nesen vēl studente, kurai sākumā šī loma ļoti patīk.

“Bieži vien vīriešu “anamnēzē” ir kāda emocionāli traumatiska situācija saistībā ar māti, kuru viņš dzīves laikā cītīgi cenšas kompensēt, iekarojot daudz sirdsdāmu,” stāsta psiholoģe konsultante, publiciste Olga Gumanova. “Viņu pozīcija ir “bērnībā mamma mani nemīlēja un tagad es pierādīšu, ka sievietes – uh! – kā var mani mīlēt!” Pusmūža noguris donžuāns aizdomājas, ka tā kā būtu laiks stabilitātei… Tāpēc viņš par sievu izvēlas panaivu, romantiski noskaņotu meitenīti, kura nereti ir ne tikai jaunāka, bet arī zemākā sociālā stāvoklī. Attiecībās ar brieduma vecuma vīriešiem “māmuļas” lomu biežāk ieņem jauniņas sievietes nevis vienaudzes vai sievietes, kas ir vecākas.

Pievienot komentāru