Dzīves māksla, Psiholoģija

12 psihologa padomi, kuri dažiem varētu šķist pārāk skarbi

Foto no okok.life

Krievu psihologs Mihails Labkovskis pazīstams, pateicoties saviem skarbajiem un krasajiem izteikumiem. Viņš praktizē 30 gadus un, iespējams, tādēļ var atļauties zināmu skarbumu spriedumos, jo viņam ir liela pieredze glābt gan ģimenes, gan dzīves.

Citāti, kas izriet no viņa profesionālās pieredzes.

 1. Vai zināt atšķirību starp veselu cilvēku un neirotiķi? Vesels cilvēks arī cieš, taču dēļ reālā notikumā piedzīvotā. Neirotiķis cieš no izdomāta stāsta. Bet, ja ciešanu nepietiek, viņš visu paspilgtina ar Kafkas, Dostojevska un pudeles palīdzību.
 2. Sieviešu problēmu cēlonis nav tajā, ka viņš rīkojas kā āzis. Iemesls ir tajā, ka viņai ir neiroze, kura meklē izeju. Un, lai to atrastu, vajadzīgs noteikts cilvēks un attiecības, kurās abi varētu ciest.
 3. Vesels cilvēks nevēlas apprecēties. Pirmais, kas ir jāizdara, – jāpārstāj vēlēties apprecēties. Citiem vārdiem – ja jūs vēlaties apprecēties, jums vajag pārstāt par to domāt, noniecināt pašu (laulību) ideju.
 4. Ja viens cilvēks otram aizvieto visu pasauli, tas nozīmē, ka savas pasaules viņam vienkārši nav.
 5. Priekšnosacījums laimīgai ģimenes dzīvei, laulībām un seksam ar vienu cilvēku ir stabila psihe. Ne piekāpšanās, ne kompromisi – tas ir tuvākais ceļš pie kardiologa un onkologa. Kad cilvēkam ir stabila psihe, viņš var nodzīvot ar vienu partneri visu dzīvi. Un mīlēt tikai viņu vienu.
 6. Mēs mērām mīlestību pēc ciešanu līmeņa. Bet veselīga mīlestība patiesībā ir stāsts par to, cik tu esi laimīgs.
 7. Ko stjuarte saka, kad demonstrē glābšanas soļu instrukciju par skābekļa maskām? “Ja jūs ceļojat kopā ar bērnu, no sākuma uzlieciet masku sev, pēc tam bērnam.” Tajā ir visa sāls. Visi cenšas palīdzēt bērnam, kļūstot gluži vai traki. Tā tas nedarbojas. Ja vēlaties, lai bērnam būtu labi, no sākuma izdariet kaut ko ar savu galvu.
 8. Veseli cilvēki vienmēr izvēlas sevi, bet neirotiķi – attiecības, kas ievainos. Tā ir visa atšķirība.
 9. Sievietei nekad nevajag attiecībās paciest to, kas viņai nepatīk. Viņai uzreiz par to jāsaka un, ja vīrietis nemainās, viņai no viņa jāšķiras.
 10. Vientulība nenozīmē, ka apkārt nav mīlestības. Tas nozīmē, ka nav intereses par sevi, turklāt jau no bērnības.
 11. Vienīgais laiks cilvēka dzīvē, kad esi objektīvi atkarīgs un kad cilvēku var uzskatīt par ķīlnieku, ir bērnība un atkarība no vecākiem. Tas ilgst salīdzinoši neilgu laiku. Pārējos gadījumos jebkurās pieauguša cilvēka attiecībās ir izvēle.
 12. Ja jums nepatīk, kā vīrietis uzvedas, nevajag meklēt viņa uzvedībai attaisnojumus. Situācija, kad “viņš neatzvanīja”, katrai veselīgi domājošai meitenei nozīmē attiecību beigas, neveselai – mīlestības sākumu.

 

Avots: okok.life

26 Komentāri

  1. ja neatzvana uzreiz, tas norāda uz “stundu stāvu domādama”, ja nekad – uz “ghosting” ieslēgšanu.
   kas acīmredzot nozīmē, ka jāatstāj tas cilvēks viens ar saviem procesiem un nevajag viņam censties “причинить любовь”

 1. Bet, redzi, neuzrakstīja, ka: “..problēmu cēlonis nav tajā, ka viņš/viņa rīkojas kā āzis/kaza. Iemesls ir tajā, ka viņai/viņam ir neiroze, kura meklē izeju. Un, lai to atrastu, vajadzīgs noteikts cilvēks un attiecības, kurās abi varētu ciest” ,- vai tas nozīmē, ka šī psihologa skatījumā vīriešiem ir kardināli citas problēmas kā sievietēm?

  1. Nu labi.. Nevajag aizrauties ar trako liberastu idejām un pašiem mums sākt viņas citēt;) Viņi ir marksisti un saspieduši galvas. vara, kas tagad mums te pārspīlē ar tām dzimumu vienlīdzībam, aiziet lidz vājprātam un ir pagalam nemīlēta .

  2. Jā. Tur jau tā lieta. Pārāk reti par to tiek teikts. Un arī tad neticam. Esam ļoti atšķirīgi. Vizuālās atšķirības patīk- vīrišķīgs vīrietis un sievišķīga sieviete, bet par to, ka arī domāšana, uzvedība, sajūtas utt. arī ir ļoti atšķirīgas it kā nespējam pieņemt. Tas ir kā slazds- ārpuse – ķermenis vilina un tu ceri, ka viss pārējais būs tāpat kā tev. Un tad ir gaidas, cerības, ka tevi sapratīs tā kā tu to biji domājis… Tāpēc arī te tie padomi, lai esi tu pats jo līdz galam saprast otru vai būt saprastam nav iespējams. Pretējais dzimums ir mūžīgais noslēpums, kas ir jāpieņem un jāņem vērā, ja grib sadzīvot.

 2. Ir atsevišķas patiesas lietas piem. 9.punkts, bet vairāk nepiekrītu kā piekrītu.
  Piem. veiksmigu attiecubu prieksnotiekums – stabila psihe. Tā nemaz nav. stabila psihe man saistās ar emocionālu garlaicību. sādas attiecības ir aukstas, tajas trūkst magnetisma. un kā tādas paliek garlaicīgas un bezjēdzīgas.
  ___
  Man tomēr izklausās, ka psihoterapeitam ir problemas ar emocionālo pusi. Kas tā ari varētu būt. Psihologi reti kad ir veseli paši.

  1. Citiem vārdiem – psiholog. Betona kluci neviens nemīlēs. Un viņš pats nevienu nemīlēs. Tu Tev ir iekompleksojuši vecāki, ka tādam jābūt. Atslābsti..

  2. Tur jau tā lieta – stabila psihe TEV saistās ar emocionālu garlaicību. Bet ne visiem 🙂 Stabila psihe ir pavisam kas cits. Stabilā psihē ir gan emocijas, gan jūtas. Bet stabilā psihē tās tiek paustas adekvāti. Tas ir atkal jautājums par to, ka kādam mīla varbūt saistās ar plēšanos un sekojošu mīlēšanos.

  1. Kopš kura laika stabila psihe ir pielīdzināma betona klucim? Kaut ko tādu var uzrakstīt 20 gadnieks, kam nav nekādas pieredzes, ko nozīmē sadzīvot ar neirotiķi. Un vispār nav sajēgas, kas ir normālas cilvēciskas attiecības.

 3. manuprāt ir tik viena vaina ka nemākam mīlēt un reti kuram piedzīvota īsta patiesa mīlestība bez nosacījumoem un tirgošanāsm. diemžēl nav ne pieredzes, ne sapratnes ka tas ir nemitīgs darbs vienam pret otru un sevī.

 4. Oriģinālā bija arī 13.padoms: Никогда не надо общаться с женатыми мужчинами. Рыбой торгуют в рыбном магазине, мясом — в мясном. Если хочешь выйти замуж, не теряй времени. Женатому мужчине не нужна жена, у него дома одна уже есть. Вероятность того, что он уйдет из семьи и на вас женится, есть, но она очень мала.

 5. Vienkārši, līdz galam saprast otru, vai būt saprastam domāju ka nav iespējams. Pretējais dzimums ir mūžīgais noslēpums, kas ir jāpieņem kā ir un jāņem vērā, ja grib sadzīvot un dzīvot kopā.

 6. `Piekrītu katram vārdam…., un neirozes ir jāārstē, nevis jāmeklē attaisnojumus. žēl, ka pati to sapratu par vēlu, bet nu labāk vēlu, kā nekad.

Pievienot komentāru