Ārstēšana, Sirds un asinsvadi

Kardiogramma laba, bet sirds – tomēr nevesela? Kādos gadījumos tā var būt

Foto - Shutterstock

Vai varu būt pārliecināta, ka mana sirds ir vesela, ja kardiogrammā nekādu vainu neatklāja? Anna Kalniņa Jelgavā

Atbild ārstu prakses “Aritmija” kardioloģe, RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas docente Iveta Norko: “Katrs izmeklējums sniedz savu informāciju. Kardiogramma ir laba un daudzos gadījumos informatīva metode, piemēram, ja ir akūts miokarda infarkts, tomēr daudzas vainas, to veicot, nevar atklāt, piemēram, stenokardiju, sirds dobumu paplašināšanos, vārstuļu un citas problēmas.

Kādus izmeklējumus vēl būtu nepieciešams veikt, jānosaka ārstam pēc pacienta sūdzībām, dzimuma, vecuma un veselības stāvokļa.”

1 komentārs

  1. Sirds veselība ir ļoti svarīga, tādēļ par to ir jārūpējas savlaicīgi! Latvijas Jūras medicīnas centrs ir izveidojis īpašu veselības pārbaudes programmu sirds veselībai ”Esi aktīvs!” – tās ietvaros 3-4 stundu laikā speciālists veikts Jūsu veselības pārbaudi, lai iespējami ātri noskaidrotu Jūsu veselības stāvokli. Tiek veiktas asins un urīna analīzes, elektrokardiogramma un veloergometrija. Tāpat tiek nodrošināta kardiologa konsultācija. Pēc izmeklējumu veikšanas kardiologs noteiks ķermeņa masas indeksu, izanalizēs, vai uzturā nelietojat neveselīgus produktus, vai vairogdziedzera funkcijas atbilst normai, kā sirds reaģē uz fizisku slodzi. Saņemsiet izmeklējumu rezultātus un ieteikumus veselīgam dzīvesveidam, vajadzības gadījumā kardiologs nozīmēs Jums nepieciešamo izmeklēšanu un ārstēšanu.
    Esiet veseli!

Pievienot komentāru