Ēšana, Uzturs

Uztura speciāliste Ilze Začeste piedāvā veselīgas alternatīvas bagātīgam svētku galdam

Foto no "Lauku Avīzes" izdevuma "Ģimenes virtuve"

Ilze Začeste atzīst, ka ziema vienmēr ienes būtiskas korekcijas ēdienkartē. Vairāk gribas siltus, asus un aromātiskus ēdienus. Biezzupas, putras, krāsnī ceptus ķirbjus un citus dārzeņus. Sagaidot gada skaistākos un smaržīgākos svētkus, pavisam dabiska ir vēlme iepriecināt savus mīļos un tuvos ar bagātīgi klātu galdu, tāpēc laiks no recepšu krājumiem celt ārā iemīļotākās Ziemassvētku ēdienu receptes. Visapkārt deg sveces… Skan sirdi priecējošas mūzikas skaņas… Un savā starpā jaucas piparkūku, kanēļa, ābolu un pīrāgu smaržas…

Ilze dalās ar 3 iedvesmojošām receptēm svētku galdam no saviem krājumiem, kas būs ne tikai īsts baudījums garšas kārpiņām, bet arī būtisks balsts veselībai. Tikai vienu gan vajadzētu iegaumēt visu svētku garumā – mērenību!

Ziemīgā ķirbju-burkānu kūka

200 g ķirbja (sarīvēts uz smalko skaidiņu rīves)
150 g burkānu (sarīvēti uz smalko skaidiņu rīves)
2 olas
100 ml vīnogu kauliņu eļļas
250 g miltu (sastāv no: 50 g pilngraudu kviešu miltiem, 50 g parastajiem kviešu miltiem un 100 g auzu miltiem, pievienojot arī 50 g smalcinātu sēklu/riekstu/žāvētu plūmju maisījuma)
150 g cukura (vēlams, ka tas ir brūnais cukurs)
1 tējkarote vaniļas cukura
1 tējkarote cepamā pulvera (bez kaudzes)
1 tējkarote kanēļa
Šķipsniņa ingvera, čilli piparu, muskatrieksta
Šķipsniņa sāls

Atsevišķā traukā sajauc visas sausās, beramās sastāvdaļas. Rīvētajam ķirbim un burkāniem pievieno olu dzeltenumus, samaisa. Olu baltumu saputo stingrās putās. Sausajam maisījumam pievieno olu dzeltenumu, ķirbja un burkānu maisījumu. Visu samaisa. Noslēgumā iecilā olu baltumu. Masu lej iepriekš sagatavotā, ar cepampapīru izklātā apaļā formā (23 cm diametrā), kura ieziesta ar eļļu. Pa virsu var uzkaisīt sauju ķirbju sēklu vai smalcinātas mandeles. Kūku ievieto līdz 190 grādiem (pēc Celsija) sakarsētā cepeškrāsnī un cep 40 minūtes. Pēc izņemšanas kūkai jāļauj atdzist. Ēdot var pievienot brūkleņu vai pīlādžu ievārījumu.

Ne tikai garšīgi, bet arī veselīgi! Pateicoties ķirbim, burkāniem un pilngraudu miltiem, kā arī riekstiem un sēklām – mēs uzņemam bagātīgu daudzumu veselīgo šķiedrvielu. Žāvēti augļi dod sāta sajūtu un piedod savdabīgu saldās garšas buķeti. Kūka nav trekna, un garšvielas piedod asumiņu – top īsta Ziemassvētku garša! Toties cepti burkāni un ķirbis gatavošanas rezultātā saglabā savas labās īpašības – karotinoīdus, minerālvielas.

1 komentārs

Pievienot komentāru

©2016 Visas tiesības aizsargātas. AS "Latvijas Mediji"