Sekss, Tuvība

Vecāki vai mīlnieki? Kā rīkoties, ja jūs intīmā mirklī negaidīti pārsteidz bērns

Foto- Fotoli/mast3r

Ģimenē ienākot mazulim, mamma un tētis joprojām ir arī sieviete un vīrietis, kuri grib izbaudīt viens otra klātbūtni, pieskārienus un mīlas priekus. Par spīti vēlmei pilnībā nodalīt sfēras – vecāki un mīlnieki – reālajā dzīvē tās visai bieži mēdz krustoties, jo nu jūs teju nepārtraukti vēro ziņkārīgas actiņas, mulsinot – ko mazuļa klātbūtnē atļauties, bet ko nevajadzētu?
Vismaz līdz gada vecumam vislabākā vieta mazulim ir vecāku gulta, jo, esot līdzās māmiņai un tētim, viņš jūtas visdrošāk. Bet, arī tad, ja bērna gultiņa ir turpat līdzās, tik ciešā tuvībā ar mazo vecākiem vairs īsti nav iespējams pilnvērtīgi izbaudīt mīlēšanos. Sanāk vien: kuš, kuš, ātri, ātri, ka tik nepamostas! Tā gan ir tikai teorijā, bet kā rīkoties praksē, brīžos, kad mazulis pārsteidz jūs mīlējoties?

Lai neapjuktu, ir vērts pievērst uzmanību speciālistu padomiem, kā vecākiem būtu ieteicams rīkoties mulsinošās situācijās, vēsta portāls “FeelGood”.

Kad pamanāt, ka mazulis seko jūsu mīlas priekiem no savas “sētiņas”

Scenārijs: apmēram gadu vecs bērns mierīgi spēlējas savā “sētiņā”. Vecāki ar mīlestību viņu vēro. Pēkšņi izrādās, ka jūs jau metat kaislīgus skatienus viens uz otru. Jūs sākat tuvoties viens otram un drīz jau tiekat tālāk, kad pamanāt – bērns stāv un cieši skatās uz jums. Turklāt varbūt pat izdveš skaņas, kas liecina par atbalstu un zināmu interesi.

Noteikumi: šādā situācijā bērns var izbīties, jo to, ko jūs abi uztverat kā jūtu apmaiņu, mazulis var saprast, ka “tētis dara mammai pāri”. Atcerieties, ka seksam ir nepieciešams zināms privātums. Intīmas ainas bērna acu priekšā var radīt mazulī satraukumu. Turklāt bērna klātbūtne var arī nogalēt vēlmi pēc intimitātes, sevišķi mammām, kurām nepieciešams pilnībā atslēgt to smadzeņu daļu, kas ir atbildīga par stresu un satraukumu. Jo tikai tad sieviete var izjust seksuālu baudu.

Darbība: par laimi, bērnu sētiņas var viegli salocīt un pārvietot. Pārvietojiet bērnu (vai sevi) uz otru istabu. Ja bērns neguļ un ir ar jums kopā, mēģiniet novērst viņa uzmanību ar mīļāko rotaļlietu. Pietaupiet savu kaisli piemērotākai situācijai, kad būs vairāk iespēju. Iztieciet ar krietnu apskāvienu un solījumu “vakarā, vakarā..”.

Kad bērnelis negaidīti ierāpjas jūsu gultā, jo redzējis sliktu sapnīti

Scenārijs: lai gan meitiņa ir jau gana liela un viņai ir pašai sava “princeses gulta”, viņa joprojām mēdz ierasties jūsu guļamistabā. Viņa paceļ segu, palien apakšā un… sastingst neizpratnē.

Noteikumi: šis ir strupceļš. Galvenais noteikums cilvēki – nedrīkst nodarboties ar seksu bērnu klātbūtnē. Jūsu attiecības, protams, ir svarīgas, bet bērna psihiskā veselība un pašsajūta ir daudz svarīgāka.

Rīcība: dariet to kaut kur citur. Ejiet un noslēpieties viesistabā, kabinetā vai vannas istabā. Izslēdziet gaismu, ieslēdziet radio, aizveriet durvis (ja nepieciešams, ieslēdzieties). Nolieciet tuvumā mājas halātu vai kādu citu apģērbu, ja gadījumā bērns pamostas un sāk meklēt jūs vai savu naktspodiņu.

Kad mazulis pārsteidz jūs, draiskojoties dušā

Scenārijs: cerot uz divvientulību un mirkli intimitātes, esat devušies uz dušas telpu. Jūs abi esat kaili, kad ienāk bērns. Viņš norāda uz vīra dzimumlocekli un saka: “Kas tas tev tur ir? Var apskatīties?”

Noteikumi: ja plānojāt nodarboties ar seksu, tad, protams, bija nepieciešams ieslēgt bērnu rāciju vai vismaz aizslēgt durvis. Tomēr tas, ka tikāt pieķerti kaili, nebūt nav pasaules gals. Jūs varat būt neapģērbti bērnu priekšā, ja tā jūsu ģimenē ir pieņemts. Bet uzmanīgi vērojiet bērnu uzvedību un izteicienus ikdienā – viņi paši jums liks saprast, kad situācija sāks kļūt viņiem nekomfortabla.

Rīcība: runājiet ar savu bērnu. Sakiet viņam: “Tā ir personiska mana ķermeņa daļa, un man būs neērti, ja kāds to gribēs pētīt.” Tad apģērbieties un ejiet atpakaļ uz bērnu istabu. Ekstra garā un kaislīgā, kopīgā dušas baudīšana gan šoreiz būs jāatliek uz kādu šādai intīmai nodarbei piemērotāku brīd.

Kad nodarbojaties ar šķietami drošu seksu vecāku mājās, bet bērns jūs pieķer

Scenārijs: jūs visi esat savu vecāku ģimenes mājās, blakus istabā aiz sienas guļ jūsu bērns/bērni. Jūs uztraucaties, ka viņi var sadzirdēt kaut ko caur plānajām sienām, vai arī no rīta vecvecāku klātbūtnē skaļi pajautāt: “Mammu, pagājušajā naktī bija zemestrīce, vai ne?”

Noteikumi: ja jums neizdodas sevi savaldīt, tad kodiet spilvenā un klusībā veltiet visus zināmos lamuvārdus nodevīgi čīkstošajai gultai. Un pasargājiet sevi no mulsinošiem momentiem pie brokastu galda, vienkārši izlaižot šo ēdienreizi.

Rīcība: ejiet citu ceļu un izmantojiet ģimeni kā atbalstu. Palūdziet vecmāmiņu izvest no rīta bērnus kopīgā pastaigā, lai jūs varētu “pagulēt” ilgāk nekā parasti. Kad runa ir par jūsu attiecībām, tad parādīt mazliet egoisma ir atļauts. Miljoniem cilvēku sekss kļūst par rutīnu, un tas slikti iedarbojas uz attiecībām. Nevilcinieties un lūdziet palīdzību, lai novērstu šo situāciju! Iespējams, ka sākumā jutīsieties neērti, bet jūsu attiecības noteikti ir tā vērtas!

 

http://www.delfi.lv/vina/veseliba/

Pievienot komentāru