Liekais svars, Uzturs

Kavitācija, kas tauku šūnas uzspridzina! Vai drošs tievēšanas veids? Skaidro onkoloģe un ķermeņa estētikas speciāliste

Foto: shutterstock

Autore: Agija Kalve, speciāli Veselam.lv

Svētkiem arvien tuvojoties, nereti aizdomājamies, kā cīnīties ar liekajiem kilogramiem, kurus ziemā slēpj drēbju kārtas. Vieni ķeras pie diētām, citi dodas uz sporta zāli – variantu ir daudz. Viens no tiem ir skaistumkopšanas procedūras, piemēram, kavitācija, kuras laikā tauki tiek šķelti ar ultraskaņas palīdzību. Teju uzspridzināti! Cik droši tas ir un vai to drīkstētu veikt jebkurš? Skaidro ķermeņa estētikas speciāliste un onkoloģe.

Kas ir kavitācija un kas notiek tās laikā

“Veselības centrs 4” skaistuma klīnikas 4. Dimensija ķermeņa estētikas speciāliste, CIDESCO diploma īpašniece Anda Gaile stāsta, ka kavitācija Latvijā ir ienākusi pirms aptuveni pieciem gadiem. Viņa skaidro, ka kavitācija ir metode, ar kuras palīdzību šķeļ taukus, iedarbojoties uz taukaudiem ar zemas frekvences ultraskaņas impulsiem, taču “baidīties no tā nevajadzētu, jo tā ir tā pati ultraskaņa, kuru izmanto medicīnā, kad iet uz ultrasonogrāfiju, skatās bērniņa attīstību, iekšējos orgānus. Ultraskaņa iedarbojas uz zemādas taukiem. Ja taisa vēdera zonai, par iekšējiem orgāniem var pat neuztraukties, jo tā ietekmē tikai zemādas tauku slāni.”

Šī pārveidotā zemas frekvences ultraskaņa iedarbojas lokāli, tā neietekmē visu ķermeni. Speciāliste procesu salīdzina ar ūdens vārīšanos katliņā: “Impulsi veido mikropūslīšus, un tie arvien palielinās, apstrādājamā vietā tie spridzinās un sprakšķ. Tauku šūnas uzsprāgst – vispirms tās, kuras ir visvairāk piepildītas ar šķidrumu, jo katrā tauku šūnā ir arī šķidrums. Un tā kā ultraskaņa iedarbojas uz šķidrumu, lielākās tauku šūnas pārplīst pirmās.” Katras skartās šūnas saturs nokļūst starpšūnu telpā un pa limfātisko un asinsrites sistēmu izvadās no organisma, taču tas nenotiek ātri. Pa limfātisko sistēmu izdalās aptuveni 80% sadales produktu, bet asinsrites sistēmā nokļūst pārējais, procesu skaidro A. Gaile.

Pēc kavitācijas esot ieteicama limfodrenāžas procedūra, kura jāveic nevis tajā pašā dienā, bet pēc, piemēram, divām. Limfodrenāža palīdz izvadīt galaproduktus. Varot veikt arī aļģu ietīšanu, kas palīdz izvadīt toksīnus, lieko šķidrumu un sadales produktus no tauku šūnām.

Ja nedzers, tauki nosēdīsies uz limfvadu sieniņām

Speciāliste brīdina, ka pēc procedūras ir jādzer daudz ūdens, jo sadales produkti no organisma izvadās lēni. Arī pirms procedūras ir jāizdzer aptuveni divas glāzes ūdens. “Jo vairāk mūsos ir šķidruma, jo vairāk pūslīši “spridzinās”, arī pēc procedūras tas ir galvenais mājasdarbs, kas ir jādara – jādzer šķidrums, noteikti 2,5 litri.” Turklāt starp procedūrām jāievēro nedēļas pauze, lai sadalītās šūnas paspētu izvadīties.

Ne tikai ir jādzer daudz šķidruma, bet arī jāievēro ēšanas režīms pēc procedūras – nedrīkstētu ēst asus un treknus ēdienus, lietot alkoholu, lai mazinātu papildu slodzi aknām un nierēm, “jo šie orgāni ir galvenie, kas atbild par galaproduktu izvadīšanu. Tā ir liela slodze. Ja nedzers, tad ir tendence, ka tauki var sabiezēt, nosēsties uz limfvadu sieniņām un neizvadīties no organisma.”
A. Gaile uzsver, ka procedūra ir nopietna, jo galaproduktu izvadīšanās notiek dabiskā ceļā, tāpēc viena seansa laikā nedrīkst apstrādāt vairākas ķermeņa zonas, turklāt ir noteikts procedūras ilgums. Viņa apgalvo, ka, “ja to visu ievēro, strādā pēc protokola, nekādas sekas uz organismu tas nevar atstāt, bet ir ļoti stingri jāievēro protokols.”

Pievienot komentāru