Ēšana, Uzturs

Labākie un sliktākie rieksti veselībai

1. Kas par daudz, tas par skādi

1no9

Rieksti, kas ir arī viens no Ziemassvētkiem raksturīgākajiem našķiem, noteikti ir viens no dabas piemēriem, tam, ka laba daudz nevajag. Šajā mazajā un cietajā nieciņā slēpjas neticami daudz veselīgu vielu – sirds veselībai noderīgie, “labie” tauki, proteīni, vitamīni un minerālvielas. Protams, šīs labās lietas var arī pārēsties un nodarīt veselībai vairāk ļauna, nekā laba.

Tā, piemēram, sauja riekstu būs pilnīgi pietiekams daudzums, lai remdētu apetīti līdz pat pusdienām, bet vēl dažas saujas, un apetīte ne vien būs sabojāta, bet variet pat iedzīvoties vēdersāpēs. Tāpat kaitēt var arī sālīti vai cukuroti rieksti, tomēr ne vienmēr. Veselības žurnāls “Health” apkopojis riekstu labās un sliktās īpašības un ieteikumus, kādām kaitēm vai orgāniem konkrēti rieksti ir visnoderīgākie.

 1. Kas par daudz, tas par skādi
 2. Labākie rieksti diētai
 3. Sliktākie rieksti diētai
 4. Rieksti sirds veselībai
 5. Labākie rieksti smadzenēm
 6. Labākie rieksti vīriešu veselībai
 7. Labākie rieksti imunitātei un profilaksei
 8. Labākie našķi ar riekstiem
 9. Neveselīgie našķi ar riekstiem

2 Komentāri

 1. nav universālas receptes tāpat kā ar pārtiku vispār, tas ir atkarīgs no indivīda organisma. Itālijā kundze sadzīvo 117 gadus, ēzdama divas olas dienā! Mīļie dietologi, mēmās ŠAUSMAS vai ne?

 2. Labākie rieksti smadzenēm – zemesrieksti???

  Man gan domāt, ka smadzenēm labākie rieksti ir tie, kas atgādina smadzenes pēc sava izskata, vai tad ne? Turpretī zemesrieksti lielā vairumā tike audzēti izmantojot ĢMO. Un turklāt zemesriekstu sviests tiek gatavots izmantojot transtaukus (Palm oil). Ar sādām ziņām, portālu jums drīz būs jāpārsauc par neprātam.lv

Pievienot komentāru