Dzīvesveids, Padomi

Ādas uzbriešana no mitruma, žāvas… 9 organisma izpausmes, kas patiesībā aizsargmehānismi

Foto no Shutterstock.com

Mūsu ķermenis ir sarežģīts daudzu bioloģisko ciklu un sistēmu apvienojums, ko bieži vien ir grūti saprast. Viena šāda sistēma ir organisma aizsargmehānismi. Tie aizsargā mūs 24 stundas septiņas dienas nedēļā no vairākām lietām, kas var nodarīt mums kaitējumus.

Lūk, deviņas lietas, ko dara mūsu ķermenis, un par kurām tev, iespējams, nebija jausmas, ka tie ir daļa no aizsargmehānismiem.

Žāvāšanās

Foto - AFP/LETA
Foto – AFP/LETA

Galvenais žāvāšanās mērķis ir atdzesēt smadzenes, kad tās ir pārkarsušas vai pārpūlētas.

Šķaudīšana

Parasti mēs šķaudām tad, kad deguna apvidū sakrājas pārāk daudz alergēnu, mikrobu, putekļu vai citu kairinātāju. Šķaudīšana ir veids, kā organisms atbrīvojas no šiem “atkritumiem”.

Staipīšanās

Foto no Instagram un boredpanda.com
Foto no Instagram un boredpanda.com

Mēs instinktīvi no rīta izstaipāmies, lai sagatavotu ķermeni gatavojas fiziskām slodzēm, kas to sagaida dienas laikā. Vienlaikus staipīšanās pēc izvingrina muskuļus, atjauno asinsriti un uzlabo garastāvokli.

Žagas
Kad mēs ēdam ļoti ātri, norijam lielus ēdiena gabalus vai vienkārši pārēdamies, tad rodas klejotājnerva, kas ir cieši saistīts ar mūsu kuņģi un diafragmu, kairināšana. Rezultāts ir žagu lēkme.

3 Komentāri

  1. žagām nav nekāda sakara ar ēšanu. Bet zosāda patiesībā ir , kam mūsu ķermenim ir auksti, paceļas visas spalviņas. Pārējām lietām varētu piekrist.

Pievienot komentāru