Personība, Psiholoģija

“Visu, ko Bebrišs stāsta, pats ir pārbaudījis”. Ārsts Visvaldis Bebrišs par personisko un metodēm veselībai

Foto - Matīss Markovskis

“Visu, ko Bebrišs stāsta, pats ir pārbaudījis,” – tā sev raksturīgajā manierē saka kustību ārsts Visvaldis Bebrišs. Viņš piebilst: “Esmu bezkaunīgs, bet zinošs, patiess un godīgs.” 36,6 °C izdoto nākamā gada kalendāru kuplina daktera Bebriša domugraudi katrai nedēļai. Dodamies ciemos!

 

Satiekamies daktera Bebriša kabinetā Rīgas Brīvostas ēkā. Uz galda daži neparasti masāžas palīgrīki, līdzās vāze ar sārtu rozi. Dakteris stāsta, ka to šorīt nogriezis savā dārzā, lai visu dienu priecātos par zieda skaistumu.

Pie sienas līdzās nopietniem sertifikātiem un apliecinājumiem par visdažādāko metožu apgūšanu ierāmēta paša daktera karikatūra – ar platu smaidu līdz ausīm. To Pēterburgā uzzīmējis kāds ielu mākslinieks, vēlāk izrādījies – liela slavenība, kura šādi izklaidējas.

Arī Visvaldim Bebrišam patīk pārsteigt, uzjautrināt, šokēt. Tas izsit no ikdienišķā, ļauj uz visu palūkoties rāmāk, ne tik saspringti. Kad pabeidzam sarunu, dakteris piesola izrakstīt man recepti – ātri uzskrīpā kaut ko nesalasāmu un beigās lieliem burtiem uzvelk: “Dari pati!” Ikvienam, kurš pie viņa meklē palīdzību, ārsts iemāca vienkāršus vingrojumus, bet vingrot, darīt gan vajag cilvēkam pašam.

 

Lai plūst upe

Lai apzīmētu medicīnas nozari, ko apguvis Visvaldis Bebrišs, daudzi izmanto svešo vārdu kineziologs. Viņš šo nosaukumu aizstāj ar latvisko – kustību dakteris. Pārmērīga svešvārdu izmantošana viņā izraisot smaidu. Kāpēc jālauza mēle, ja var izteikties visiem saprotami? Turklāt, ja īsti nesaprot, kas pateikts, cilvēkā rodas satraukums, pieaug spriedze. Tieši spriedzi ārsts dēvē par lielāko kaitnieku veselībai.

“Lai dzīvotu veselīgi, ir daudz nosacījumu. Zini, kāds ir pirmais? Traukus nomazgāt – tikt vaļā no spriedzes. Tikai tīros traukos var likt ēdienu. Lai aiziet prom sanesumi, dubļi, netīrumi, kas traucē upes straumei plūst harmoniski. To mācu cilvēkam, kurš atnāk pie manis ar dažādām vainām.

Esmu kustību dakteris, jo lietišķi, praktiski izmantoju kustības, kas palīdz uzlabot veselību. Tās ir ne tikai miesas, bet arī emociju, domu, gara kustības.

Vispirms sakārtoju ķermeni, lai kārtībā ir muskuļi, locītavas, kauli, asinsvadi. Tā ir mūsu struktūra, bāze, pamats. Taču tagad ļautiņi uzreiz gudri muld par vibrācijām un enerģijām. Kamēr pamats nav sakārtots, ķermenis greizs, nav ko ķerties pie aurām un čakrām!

Dziedinu arī enerģētiski, taču visam jābūt secīgi – sākumā pirmā klase, tad algebra un tikai pēc tam augstākā matemātika. Nevar taču pirmklasniekam uzreiz mesties virsū ar integrāļiem!”

 

4 Komentāri

  1. Spriežot pēc Visvalža Bebriša nepārejošās verbālās caurejas un uzvedības dīvainībām, šis cilvēks ir rūdīts šarlatāns, no kura ne tikai slimam, bet arī veselam jāturas pa gabalu.

Pievienot komentāru