Netradicionāli, Padomi

Lācītis: “Ar šo metodi apkārtmēri sarūk divas trīs reizes ātrāk”. Bez vingrošanas, tomēr palīdz

1. Kāpēc tā darbojas - speciālistu komentāri

1no4
Foto - Fotolia/olly

Jaunajam gadam tuvojoties, aizvien vairāk runājam par mērķiem. Izplatītākās Jaunā gada apņemšanās nereti saistītas ar fiziskās formas uzlabošanu, svara zaudēšanu, veselīgāku ēšanas paradumu ieviešanu, kā arī dažādu netikumu atmešanu. Viena no metodēm, kā veiksmīgi un paliekoši ieviest izmaiņas savā dzīvē un personībā, ir Emocionālās brīvības tehnika jeb EFT (no angliskā apzīmējuma “Emotional Freedom Techniques”) . Šīs tehnikas laikā cilvēks ar diviem – trīs pirkstiem viegli bungo pa dažādiem īpašiem ķermeņa punktiem, domājot par konkrētu problēmu, lai to atrisinātu un mazinātu ar problēmu saistītās negatīvās emocijas. Tā īpaša ar to, ka ir saudzīga pret cilvēku psihi, un koncentrējas uz problēmu cēloņu risināšanu, piemēram, pārēšanos, lieko svaru un negatīvām pārliecībām par sevi, tādējādi panākot labākus rezultātus kā vienkārša apņemšanās. Šoreiz par to, kā EFT lietot, lai atbrīvotos no liekā svara, pārēšanās un ar šīm problēmām saistītajiem cēloņiem.

Skaidrojumu par to, kā un kāpēc Emocionālās brīvības tehnika ir tik iedarbīga, lūdzām sniegt diviem tehnikas praktizētājiem – makrobiotikas speciālistam, biedrības “Lācīša Skola” dibinātājam Robertam Lācītim un psihoterapeitei un EFT rokasgrāmatas “Ceļš uz emocionālo veselību” autorei Natālijai Breitbergai. Abiem speciālistiem ir trešā līmeņa praktiķa sertifikāti, kas nozīmē, ka viņi izgājuši padziļinātu šīs tehnikas apmācības kursu Apvienotajā Karalistē.

Roberts Lācītis EFT izmanto kā papildus līdzekli, lai strādātu ar cilvēkiem, kuri vēlas mainīt savus ēšanas paradumus un atbrīvoties no liekā svara: “Šo tehniku atklāju 2005. gadā, jo sāku meklēt, kas un kā var maniem klientiem palīdzēt vēl, jo daudzi nespēja noturēties un izpildīt ieteikumus par uztura izmaiņām. Varu simtprocentīgi apgalvot, ka Emocionālās brīvības tehnika iedarbojas uz ķermeni ar lielu enerģijas plūsmu un pozitīvām izmaiņām gan garīgajā, gan fiziskajā līmenī, palīdzot divas līdz trīs reizes ātrākā laikā atbrīvoties no liekā apkārtmēra, ievērojot konkrētu uztura sistēmu. Tikai EBT vai tikai uztura uzņemšanas sistēma (diēta) iedarbojas daudz lēnāk. Viss atkarīgs no tā, kādi ir mērķi, cik īsā laikā un cik lielu piepūli gribas pielietot. Šī tehnika ir atklāta, lai cilvēks iegūtu pastāvīgu enerģijas cirkulāciju fiziskajā ķermenī, prāta skaidrību un dvēseles mieru, un tikai tad sāk atveseļoties organisms kopumā. Kad tas notiek? Cik ilgi jāpunktē? Tas jau ir atkarīgs no katra samaitātības pakāpes. Citam pietiek vienreiz ar 20 minūtēm, citam vajag pielietot EBT dienas, mēnešus pat gadus.”

Savukārt Natālija Breitberga svara nomešanu saredz kā dabisku iznākumu personības harmonijai, pie kā iespējams atgriezties ar šīs tehnikas palīdzību: “Parasti mēs domājam: “Kad notievēšu, beidzot kļūšu laimīga”. Patiesībā tā ir milzīga ilūzija. Tieši otrādi – kad mēs iemācāmies pieņemt sevi un savu ķermeni tādu, kādi esam šajā brīdī, cienām un mīlam sevi, neskatoties uz savām kļūdām un trūkumiem (bet apzinoties tos), kad mākam sevi nomierināt un uzmundrināt (bez ēdiena), kad mākam sevi aizstāvēt, kad jūtamies laimīgi, kad spējam uzturēt emocionālo līdzsvaru, tikt galā ar stresu – mēs automātiski sākam tievēt. Ar EFT metodes palīdzību mēs varam diezgan ātri tikt galā ar stresu, kā arī risināt tās emocionālās un psiholoģiskās grūtības, kas ir mūsu liekā svara patiesie iemesli.”

Abi speciālisti iesaka šīs metodes izmantošanā izmantot parasto piesardzību. Roberts Lācītis iesācējiem tehniku prezentē, neizmantojot punktu zem krūts: “Sākumā netiek mācīti punkti galvas virspusē un zem krūts, jo tie ir ļoti spēcīgas iedarbības punkti un, nenovērtējot vai nezinot klienta veselības stāvokli, ir iespēja pasliktināt veselību vai padziļināt problēmu.” Savukārt Natālija Breitberga savā grāmatā uzsver, ka, lai arī tehnika parasti darbojas labi, rezultāts atkarīgs no cilvēka problēmu dziļuma: “Ja jums ir nopietnas psihiatriska rakstura problēmas, neizmantojiet EFT metodi patstāvīgi. Izmantojiet psihoterapeita palīdzību.” Tāpat jāpiebilst, ka šī pagaidām ir eksperimentāla, oficiāli zinātniski neapstiprināta metode, un tā nevar aizstāt nepieciešamību pēc ārsta konsultācijas, sabalansēta uztura un līdzīgiem tradicionāliemm veselības veicināšanas pasākumiem.

  1. Kāpēc tā darbojas - speciālistu komentāri
  2. Kā izmantot šo tehniku soli pa solim
  3. Piemērs ar liekā svara radīto emociju risināšanu, izmantojot pamata protokolu
  4. Aptaukošanās - ar stresa uzvedību saistīta problēma

1 komentārs

  1. Šis nu gan nav Lācīša k-ga izgudrojums!!! Tā darbojas pasaulē jau sen. Ar to var ārstēt jebkuru problēmu. Noformulēt problēmu minētajā teikuma un 5-10 min izpildīt šos piesitienus (angliski tapping). Ar vienu reizi noteikti nepalīdz!!! Katru dienu to vajag darīt pa 5-10 min līdz sāk just uzlabojumus. Metode ‘ strāda’

Pievienot komentāru