Bērni, Bērnība

Psiholoģiski triki, kas iemācīs bērnam nekad nepadoties

Foto no pinterest.com/source/agirlsrighttodream.tumblr.com

Bērna spējas ir jāattīsta jau no mazotnes, pakāpeniski ļaujot mazulim izpildīt arvien sarežģītākus uzdevumus un ieaudzinot viņā pareizo attieksmi pret rezultātu.

Ikviena cilvēka spējas tiek noteiktas pēc tā, cik efektīvi viņš sasniedz nospraustos mērķus. Lai nākotnē tavs bērns spētu sasniegt panākumus gan privātajā, gan profesionālajā dzīvē, atrod spēkus, lai mazo uz to virzītu jau tagad. Bērnam, protams, ar tavu palīdzību, ir jāiemācās risināt savam vecumam atbilstošus uzdevumus un pareizi reaģēt uz radušajām grūtībām.

Par to, kā bērnam iemācīt nepadoties niecīgāko problēmu rašanās gadījumā, “Letidor” skaidro psihologi, piedāvājot sešus ieteikumus.

Ļauj bērnam būt patstāvīgam

Neierobežo bērnu viņa impulsivitātē. Ja bērna spēle izvēršas ārpus rotaļu laukuma, nebaidies viņu palaist tālāk. Vienkārši stāvi līdzās, smaidi un esi gatava rīkoties, ja tas būs nepieciešams, taču neko priekšā nesaki, ja vien bērns nelūdz tavu palīdzību. Apspied savu nepacietību, tavs uzdevums – parūpēties par bērna drošību. Ķer mazo, ja viņš krīt, taču ļauj pamēģināt to, ko viņš vēlas. Galvenais, atbalsti bērnu un nekādā gadījumā nerāj par kļūdām. Jo biežāk tu apspriedīsi viņa neveiksmes, jo mazāk iniciatīvas un radošumu viņš parādīs nākamajā reizē.

Paslavē pieliktās pūles nevis rezultātu

Protams, bērns nevar nomazgāt traukus ideāli. Taču tavās interesēs ir, lai viņš censtos, trenētos, piedalītos. Lai saprastu, ka beigu beigās ikviens grūts darbs atmaksājas. Nepievērs uzmanību viņa neveiksmēm, bet atceries galveno: vienmēr atbalsti bērnu.
Ļauj kļūdīties

Saprotams, ka ir grūti neiejaukties, kad redzi, ka mazais kļūdās, un kļūda traucēs bērnam sasniegt rezultātu. Taču “glābjot” mazo un izdarot darbiņu viņa vietā, tu ne tikai “izej caurlaides punktam” viņa vietā, bet arī traucē mazajam gūt svarīgu dzīves mācībstundu. Neatņem bērnam iespēju pašam tikt galā ar uzdevumu. Ja tu bērnam netieši palīdzēsi, pasakot priekšā, kā jāorganizē darbs vai kurp jāvirza ideja, viņš uzzinās daudz vairāk.

Pievienot komentāru