Dzīves māksla, Psiholoģija

Vairāk dzīves, ne tikai mērķu. Kā sagatavoties jaunai dzīvei jaunajā gadā

Foto - Shutterstock.com

Daudzi no mums sapņo par jaunu dzīvi no 1. janvāra. Gandrīz kā likums, drīz vien pēc janvāra sākuma vidus, neviens vairs nevēlas domāt par dzīves mainīšanu, kur nu vēl kaut kā darīšanu tā labā. Pēc gada šo pieredzi veikli aizmirst un gada beigās atkal kaļ jaunus plānus.

Var piekrist, ka jaunajam gadam ir īpaša, pasakaina aura – bērni ir pārliecināti, ka pastāv Ziemassvētku vecītis, visi saņem dāvanas… Arī pieaugušie cer uz brīnumiem. Un patiesi – šajā laikā biežāk, piemēram, saņem prēmijas un atceras kāds draugs…

Visi gaida, kad uzplauks brīnums. Bet šī ir iespēja arī mums pašiem veikt brīnumu, piemēram, uzlabot attiecības ar cilvēkiem, uzsver newsland.com.

Jaunais gads, lai patiesi uzlabotu attiecības

Dārgie draugi, neesiet slinki un rakstiet vēstules ar laimīga jaunā gada novēlējumiem. Ģimenei, draugiem, priekšniekam, biznesa partneriem. Varbūt ienaidniekiem. Viņi arī gaida brīnumu un Ziemassvētku vecīti. Rakstiet kaut vai uz komiskām apsveikumu kartītēm – lai jūsējo uzreiz neizmestu. Ja nav laika, izmantojiet e-pastu. Apsveikumā mēs varam paust savas jūtas.

Svarīgāk par vārdiem – Laimīgu Jauno gadu – ir jūsu draudzīgā attieksme. Šis laiks ir lieliska iespēja paplašināt jūsu draugu loku. Šī ir iespēja saņemt emocionālu atgriezenisko saiti.

Novērtējat nodzīvoto gadu

Šī metode derēs tiem, kuri nebūs par slinku veltīt stundu sev. Uzrakstiet, ko jums izdevās paveikt šajā gadā un kādas bija nepilnības. Sāciet ar labo. Ja jūs rūpīgi mēģināsiet atcerēties paveikto, būsiet apmierināti ar sevi.

Nedrīkst sevi bārt par neveiksmēm, tas tikai palielina vainas apziņu. Negatīva pieredze ir nenovērtējama! Mums jāsaglabā to atmiņā tā, lai nākamreiz vairs neuzkāpjam uz tā paša grābekļa.

Noteikt drosmīgus mērķus vajadzīgs, lai precīzi noteiktu savas vēlmes. Sapratne ir pusceļš no izdošanās!

Jaunā gada ģimenes izklaide – sava veida psihoterapija

Visi ģimenes locekļi, ieskaitot bērnus (protams, ja viņi nav pavisam mazi), saņem flomasterus un uz uz divām paskartes izmēra lapām uzzīmē divas bildes:

1. “Mūsu ģimene pagājušajā gadā”

2. “Mūsu ģimene jaunajā gadā.”

Nav jābūt dižām zīmēšanas prasmēm, zīmēt var ikviens!

Tālāk zīmējumus izstāda pie sienas un ikviens vēlas uzminēt, ko katrs “iešifrējis” glezniņā.

Īpaši uzmanīgi esiet ar bērnu zīmējumiem – viņi nav iemācījušies slēpt savas domas, viņu zīmējumos var parādīties ģimenes problēmas, viņu cerības un izaicinājumi, kā tās pārvarēt. Piemēram, viena meitene uzzīmēja sevi un tēti mazu, bet māti – lielu, viņa bija uzzīmēta lapas stūri, tālu no eglītes. Acīmredzot māti meitene mazāk uztvēra kā ģimenes komandā esošu. Ja bērns pats sevi iezīmē lapas labajā pusē

Atrodiet sevī spēku un humoru bilžu informāciju izmantot tā, lai uzlabotu attiecības ģimeni.

Vairāk dzīves, ne tikai mērķu

Bieži mēs vēlamies no sevis sagaidīt konkrētus rezultātus, izmantojam pret sevi direktīvas metodes. Tad jums ir plāni, piemēram, nākamajā gadā apgūt angļu valodu, nolikt tiesības, regulāri nodarboties ar sportu u.tml. Nav brīnums, ka jūsu zemapziņa mēģina jūs pasargā un jaunajā gadā jums, piemēram, “pēkšņi” pietrūkst laika vai naudas. Izpildiet kaut ko jau līdz svētkiem – samaksājiet par kursiem, iegādājieties abonementu, pierakstieties veselības grupā. Biežāk vienkārši iedomājieties, kā tas būtu, ja jūs tagad jau mācētu runāt angliski, vadītu mašīnu vai peldētu baseinā. Tā jūs maigāk palīdzēsiet sev lēmumu īstenot.

Ja jūs vēlaties radikālāk mainīt savu uzvedību, izkārtojiet pa māju “iedvesmiņas”. Piemēram, ja gribat jaunajā gadā būt vairāk par sevi pārliecināti (vai draudzīgi, vai sabiedriski, līdzsvaroti u.tml.), ierakstiet savā modinātājā kādu iedrošinošu tekstu, piemēram: “Saulīte, laiks mosties, tevi gaida laba diena!” Vai lai datorā jūs sagaida sveiciens: “Sveiki! Es tev ticu!” Un ar flomasteru uzraksti pie spoguļa: “Tev izdosies!” Un kalendāra iknedēļas lapā: “Katra diena manā dzīvē ir brīnišķīga!”

Varat meklēt draugu atbalstu.

Ja netici – atceries anekdoti

Virs fiziķa Bora galda stāvēja laimes pakavs. Kāds draugs zinātnieks viņam jautāja: “Vai tu tici tādām māņticīgām lietām?” Bors atbildēja: “Protams, nē. Bet pakavs palīdz neatkarīgi no tā, vai tam tic vai nē.”

 

Pievienot komentāru