Liekais svars, Uzturs

Svētku pēcgarša organismā. Kā sev palīdzēt? Iesaka Danilāns un Neimane

Foto - Shutterstock

Tāpēc jau tie ir svētki, ka varam atļauties vairāk nekā ikdienā. Taču pēc tam gan vēlams, ilgi negaidot, ļaut organismam atpūsties.

Laiks iepauzēt

Pēc garām svētku brīvdienām jāatrod laiks organisma atslodzei un attīrīšanai, taču dietoloģe Lolita Neimane aicina atturēties no radikālām diētām. Arī gastroenterologs Anatolijs Danilāns uzskata, ka nav jāpārtiek tikai no kāpostu lapām, jo kategoriski aizliegumi nav labākā izeja un dzīve jāizbauda, visā zinot mēru.

Pēcsvētku terapiju labāk sākt ar atslodzi, liedzot sev treknus, ceptus, asus, žāvētus, marinētus ēdienus un alkoholu. Ēdienkartē jāiekļauj biezputras, viegli salāti bez majonēzes, dārzeņi, augļi un piena produkti.

Galvenais veselības saglabāšanas noteikums ir uzņemto kaloriju patēriņš. To var izdarīt, ne tikai aktīvi sportojot, bet arī veicot ikdienas mājas darbus – gludinot, mazgājot un tīrot. Piemēram, ar vienu kūkas gabalu uzņemtās kalorijas var sadedzināt, stundu slaukot grīdu, vienu glāzi vīnogu nektāra – 40 minūtes darbojoties ar putekļu sūcēju. Protams, siltā laikā varētu izlīdzēties ar futbolbumbas dzenāšanu laukumā…

Ja pēcsvētku apetīti neizdodas savaldīt, varbūt jāizmēģina aromterapija? Kabatlakatiņā iepilina pa diviem pilieniem eikalipta, priedes un apelsīna eļļas. Tiklīdz mostas apetīte, vairākas minūtes jāieelpo šie aromāti – tiem vajadzētu mazināt izsalkumu.

Jau sengrieķu ārsts Hipokrats īpašu vērību pievērsa organisma attīrīšanai no uzkrātajām kaitīgajām vielām. Tāpēc, ja ieēsts pār mēru, novērst diskomfortu un smaguma sajūtu palīdz dabisks sārmains minerālūdens. Tas ir ne tikai lielisks šķidruma avots un slāpju dzesētājs, bet arī uzlabo organisma vispārējo darbību, palīdz atbrīvoties no liekā svara un toksīniem.

Lai attīrītu organismu un uzlabotu gremošanu, lieti noder arī zāļu tējas bez cukura – fenheļa, ķimeņu vai kumelīšu uzlējumi.

Pievienot komentāru