Ārstēšana, Citas slimības

Sadur sieva un citas nebūšanas, alkohola varā: Austrumu slimnīcas “krāšņā” Jaungada nakts

Foto - Shutterstock

Aizvadītā gada pēdējā dienā un Jaungada naktī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā palīdzība sniegta 148 pacientiem, no kuriem tieši naktī uzņemti 39. Lielā daļā pacientu likstu bijis vainojams alkohols.

31. decembrī un naktī uz 1. janvāri slimnīcā ar dažādām traumām kopumā uzņemti 28 pacienti, no kuriem 11 – Jaungada naktī. Gandrīz visi traumas guvušie bija lietojuši alkoholu, un lielākā daļa no viņiem bija ar dažādas smaguma pakāpes galvas traumām. Vairākums no tām gūtas, alkohola reibumā vicinot dūres vai vienkārši nokrītot, bet vienam pacientam pa galvu bija trāpījusi petarde.

15 pacienti slimnīcā nonākuši, jo ar grādīgajiem dzērieniem aizrāvušies pārlieku. Divi pacienti ievesti ar smagām, durtām brūcēm. Viens no cietušajiem nevarējis pateikt, kas viņam uzbrucis, savukārt otru konflikta laikā sadūrusi dzīvesbiedre. Abos gadījumos vīrieši bijuši smagā alkohola reibumā.

Trīs pacienti slimnīcā ievesti, pārdozējuši medikamentus, jo, neraugoties uz visapkārt valdošo līksmību, bija nolēmuši šķirties no dzīves.

Salīdzinot ar citiem gadiem, necerēti mierīgi šī nakts pagājusi Austrumu slimnīcas mikroķirurgiem – uz operāciju galda naktī gūlies tikai viens pacients, kas trijos naktī ievests no Madonas slimnīcas, jo negadījumā ar pirotehniku savainojis roku, gūstot nopietnus nervu bojājumus. Tas liek domāt, ka augļus nesis preventīvais darbs, gadu no gada ar mediju starpniecību skaidrojot iedzīvotājiem, cik nopietnas traumas iespējams gūt, neuzmanīgi rīkojoties ar pirotehniku.

Īpaši saspringta Jaungada nakts bijusi slimnīcas invazīvās kardioloģijas speciālistiem, kuriem bijusi jāsniedz palīdzība vairākiem pacientiem ar akūtu infarktu un insultu. Pirmais pacients ar asinsizplūdumu smadzenēs slimnīcā tika ievests jau 13 minūtes pāri pusnaktij.

Gada pēdējā nedēļā (no 26. decembra līdz 1. janvārim) Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā uzņemts 1131 pacients. 755 pacienti atvesti ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta transportu, bet 376 ieradušies paši. No visiem uzņemtajiem pacientiem hospitalizēti 520 pacienti, bet 611 palaisti mājās.

No 2. janvāra Austrumu slimnīcas mājaslapas sadaļā „Aktualitātes” būs pieejami iknedēļas statistikas rādītāji par stacionāri un ambulatori ārstētajiem pacientiem, kā arī veiktajiem izmeklējumiem.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, kā arī veic zinātniski pētniecisko darbu, attīstīta inovācijas un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai. Katru gadu Austrumu slimnīcā veselības aprūpes pakalpojumus stacionāri saņem aptuveni 70 000 pacientu un ambulatori – vairāk nekā 300 000 pacientu.

Pievienot komentāru