Ārstēšana, Citas slimības

Pirmais efektīvais paņēmiens pret iesnām – deguna apūdeņošana

Foto - Shutterstock

Ir daudz paņēmienu, kā atbrīvoties no iesnām. Taču viens no vienkāršākajiem un saudzīgākajiem veidiem ir deguna skalošana ar sālsūdeni.

Trīs veidu sālsūdens

Paaudzēs pārbaudīts kakla skalošanas līdzeklis angīnas, faringīta, haimorīta un tonsilīta gadījumā ir silts sālsūdens, kas uz balss saitēm un mutes dobuma un rīkles gļotādu iedarbojas kā antiseptiķis. Starp citu, šīs īpašības dēļ sālsūdeni lieto arī kukaiņu kodumu vietas apkopei.

Tagad ziemā ar sālsūdeni var skalot degunu, ja tas šķiet aizlikts, ir iesnas, ārstu sauktas par rinītu, un pat alerģiskās iesnas! Sāls piesaista šķidrumu, kas uzkrājies deguna blakusdobumos. Tāpēc šis līdzeklis ir īpaši piemērots, kad ir pastiprināta gļotu – iesnu – veidošanās un tecēšana, jo palīdz iztīrīt degunu un mazināt aizlikumu.

Degunu var skalot ar mājās gatavotu sālsūdeni, tīru jūras ūdeni vai aptiekā nopērkamu speciāli attīrītu jūras ūdeni.

Pašiem gatavojot sālsūdeni, jāņem pustējkarote vai tējkarote sāls (vēlams – jūras sāli) uz glāzi silta ūdens, labi jāsamaisa, līdz tas izšķīst, un jāpilina degunā. Diemžēl lielākā kļūda šādā iesnu ārstēšanā ir skalošana ar pārāk koncentrētu sālsūdeni. Metodes efektivitātē liela nozīme ir arī ūdens sastāvam, kurā tiek šķīdināts sāls.

Jūras ūdens satur jodu un cilvēka organismam vērtīgus sāļus, kas labvēlīgi iedarbojas uz endokrīno sistēmu un stiprina organismu, kā arī ir lielisks augšējo elpošanas ceļu slimību profilakses un ārstēšanas līdzeklis. Lietojot pret iesnām, tas saudzīgi mitrina deguna gļotādu, šķidrina gļotas un mazina tūsku. Taču jāņem vērā, ka tīru jūras ūdeni nevar pasmelt, stāvot krastā.

Sālsūdens, kas nonāk degunā, nedrīkst kairināt gļotādu, jo deguna dobumā ir ļoti svarīgi ožas receptori. Taču tam jāspēj elpceļus efektīvi atbrīvot no mikroorganismiem un vīrusiem. Tāpēc maziem bērniem un grūtniecēm ir vērts izmantot preparātus, kuru sastāvā ir sterils jūras ūdens. Turklāt izsmidzināms sālsūdens vienmērīgāk un dziļāk nonāk deguna dobumā.

 

Pievienot komentāru