Ārstēšana, Citas slimības

Vai mandeles var… norūdīt?

Foto - Shutterstock

Lasītājs jautā: “Bieži slimoju ar angīnu. Vai mandeles var kā stiprināt vai norūdīt, lai tas nenotiktu? Esmu dzirdējusi, ka palīdz beicēšana ar joda un glicerīna maisījumu.”

 

 Atbild ausu, kakla un deguna ārsts Dins Sumerags:

Ne vienmēr balts aplikums kaklā liecina par angīnu. Iespējams, tas ir noārdījies mandeļu rieviņu (lakūnu) epitēlijs, kas nebūt neliecina par slimību. Pacienti bieži vien šīs lietas jauc. Angīnas gadījumā ir arī citas pazīmes: līdz 38–39 °C paaugstināta temperatūra, stipras sāpes kaklā un palielināti limfmezgli.

Ar joda un glicerīna šķīdumu mandeles var nevis stiprināt, bet dezinficēt, tādējādi samazinot baktēriju skaitu uz tām. Šim nolūkam der daudzi aptiekā iegādājami līdzekļi, taču šādi problēmu nevar atrisināt – tie būs jālieto ikreiz, kad uzliesmos nākamais iekaisums.

Bieža šādu un it īpaši antibakteriālu preparātu izmantošana var iznīcināt organismam nepieciešamos mikroorganismus. Arī tad mēdz izveidoties balts aplikums – tikai sēnīšu infekcijas izraisīts.

Visām mandelēm – mēles, aizdegunes, aukslēju un tām, kas atrodas pie ausu kanālu atverēm, – ir būtiska loma imunitātes nodrošināšanā. Ja gribat mazāk slimot, dzīvojiet veselīgi un esiet fiziski aktīvi! Mazkustīgie slimo biežāk.

Tiem, kurus angīna piemeklē vairāk nekā trīs reizes gadā, iesaku mandeles piededzināt vai piesaldēt. Ja šīs procedūras nav līdzējušas, visprātīgāk būtu no orgāna šķirties.

Pievienot komentāru