Liekais svars, Uzturs

Uztura speciāliste zina, kad jāēd saldumi. Kas ir Alises Kindzules ēdienkartē?

Foto – Matīss Markovskis, stils – Lolita Graudiņa

Alise Kindzule ir uztura speciāliste, vada ēdināšanas uzņēmuma LIDO Uztura skolu. Un vēl viņa spēlē hokeju, ir uzbrucēja sieviešu hokeja klubā Sāga. Vienmēr ir interesanti uzzināt, ko savām maltītēm izvēlas tie, kuri par ēdienu zina gandrīz visu. Ko ēd uztura speciāliste?

Ķert saldo pēc sporta

Esmu liela ēdāja, man tīk daudz un labi paēst. Ēdu uz pusi vairāk nekā kolēģi. Turklāt man ir ļoti svarīgi maltīti izbaudīt ar visām maņām – sajust garšu, smaržu, konsistenci. Ja kaut ko pavirši iemetīšu mutē, kļūšu dusmīga un nīgra.

Parasti paturu prātā veselīgā šķīvja principu: puse ir dārzeņi un augļi, ceturtā daļa šķīvja – graudaugi un olbaltumvielas. Neizvēlos panētus ēdienus. Netīk nekas malts vai blendēts, ar smūtiju mani neiekārdināsi. Ja man liktu izdzert kokteili un iet uz darbu, es būtu emocionāli noskumusi. Varbūt smūtijs ir labs veids, kā uzņemt vērtīgus produktus, ko citādi neēd, tomēr tā var nemanāmi uzņemt papildu kalorijas. Tā enerģētiskā vērtība var būt pat lielāka nekā pusdienu maltītei.

Ja gaidāms liels hokeja turnīrs, ar ieteikumiem palīdzu mūsu komandas meitenēm sakārtot ēdienkarti, izdomāt, cikos pirms spēles ieteicams ēst un ko vislabāk baudīt.

Zinu, ka uzreiz pēc spēles vai kārtīga treniņa varu atļauties našķus. Muskuļi ir kā sūklis. To, ko ēd 30 minūtes pēc slodzes, muskuļi izmanto savām enerģētiskajām vajadzībām. Tātad mierīgu sirdi varu mieloties ar saldumiem, uzņemt ātros ogļhidrātus.

Lēni kraukšķināt no rīta

Man ir rīta rituāls, kas nodrošina visu dienu. Tā ir lēna, ļoti lēna brokastošana, kam veltu 45 minūtes. Citi prasa – ko tu celies tik agri, ja pēc tam tik ilgi tupi virtuvē?! Bet man tā ir svēta lieta, svarīgs laiks.

Apgrauzdēju tumšo sēklu maizīti uz sausas pannas, uzberu nemaltas linsēklas un uzrīvēju cieto sieru. Linsēklas sakārto gremošanu, palīdz attīrīties.

Man patīk kraukšķīgais, nedaudz sāļais piesitiens, par to priecājas manas garšas kārpiņas. Maizītes graušana sagādā baudu. Sēžu pidžamā, skan mierīga mūzika, un es baudu grauzdētās maizītes. Pēc tam nesteidzīgi malkoju kafiju. Brokastis neviens nedrīkst traucēt, daru to lēni un rāmi. Nereti tas ir vienīgais mierīgais brīdis visā dienas garumā. Laiks, kad domās sakārtoju šodien darāmo. Pēc tam viss šķiet vieglāk un vienkāršāk.

Psihologi apgalvo, ka dienas ritumā jāatrod vismaz desmit minūšu mieram, tikai sev. Taču mūsdienās tas nav tik vienkārši.

Izpētīts, ka vidēji 10% visu maltīšu notiek mašīnā pie stūres. Taču, ja vairākas lietas dara vienlaikus – ēd un vada mašīnu, skatās televizoru vai lasa žurnālu –, pēc tam nav patīkama sajūta. Šādā ēšanas procesā smadzenes nepiedalās, nepalīdz gremošanas sistēmai. Izrādās, tas var pat izraisīt alerģiju un dažādas slimības, kam ārsti pagaidām nerod skaidrojumu.

 

Plašāku interviju ar Alisi Kindzuli, kā arī plašu klāstu materiālu par svara mazināšanu, lasiet žurnāla “36,6C” janvāra numurā vai tā elektroniskajā versijā.

2 Komentāri

  1. Protams, labi un pareizi. tikai tas neder cilvēkiem, kuriem diena sākas četros no rīta. Vai tad celsies trijos un pusaizmidzis klanīsies pie pannas? Kas vienam der, citam nemaz. Tāpēc nevajag pasniegt kā vienu vienīgo patiesību.

Pievienot komentāru