Ārstēšana, Citas slimības

Kā samazināt Varicella zoster IgG rādītāju?

citron2

Lasītāja jautā: “Man būtu jautājums par Varicella zoster IgG, normas robežās tam ir jābūt līdz 104,man savukārt Varicella zoster IgG ir 706, IgM ir normā. Sakiet lūdzu ko man vajadzētu darīt, lai šo skaitli samazinātu?

Ārstējošais dakteris uzskata, ka šīs analīzes norāda – man ir veģitatīvo nervu gangliju iekaisums (sāpes mugurā, dažādi iekaisumi, dūrieni galvā, ķermenī, visas šīs sūdzības parādās un pazūd pašas no sevis, un tā jau 3 gadus), bet īsti, ko darīt, nepateica, tikai to, ka jādomā par sārmaināku partiku un vitamīniem. Vai tiešām nevar kaut kā ar zālēm dabūt šos rādītājus lejā, jo ar pārtiku tas jau vairākus gadus var vilkties… Domājam par ģimenes pieaugumu, tāpēc gribētu šo skaitli dabūt lejā pēc iespējas ātrāk un vai tas maz ietekmē grūtniecību?

Un vēl – neirologam bija aizdomas par diagnozi multiplā skleroze (galva reiba, sāpēja, kā skudriņas vai dūrieni pēdās) 2008. gadā. MR atklāja vairākus sīkus perēkļus galvā, bet tā kā tie nemainījās 4 gadu laikā un nekur citur netika atrasti, tad šo diagnozi neapstiprināja. Un, uztaisot šobrīd šīs “antizoster varicella” analīzes, nolēma ka man ir veģetatīvo nervu gangliju iekaisums. Kāds būtu jūsu viedoklis par šo?

Atbild ģimenes ārste, antroposofās medicīnas speciāliste Gita Gaņģe:
Varicella Zoster pieder pie Herpes vīrusu dzimtas un palielināts IgG antivielu titrs norāda, ka kādu laiku atpakaļ ir pārslimotas vai nu vējbakas vai ir bijis Herpes zoster infekcija. IgG veidojās dažas nedēļas pēc inficēšanās un norāda uz spēcīgu organisma aizsardzības atbildi uz infekciju.

Antivielas pasargā organismu no atkārtotas Herpes Zoster infekcijas izpausmes, jo arī pati infekcija dzīvo organismā visu laiku kopš inficēšanās brīža.
IgG antivielas pret Varicella Zoster saglabājas organismā visu mūžu. Antivielas pasargā organismu no atkārtotas Herpes Zoster infekcijas izpausmes, jo arī pati infekcija dzīvo organismā visu laiku kopš inficēšanās brīža. Tomēr arī augstais antivielu titrs nepasargā no situācijām, kad imūnā sistēma tiek nomākta (saslimšanas ar antibakteriālo, citostātiķu, virsnieru hormonu u.c. zāļu lietošana, citas vīrusu slimības – HIV infekcija, VHC utt.) un Varicella Zoster atkal var “pacelt galvu”. Protams arī grūtniecības laikā ir risks uz infekcijas atgriešanos.

Ir grūti spriest par to, vai jūsu slimības izpausmes ir tieši Varicella Zoster infekcijas sekas, kas iespējams tikai, ja jums ir ļoti nomākta imūnā sistēma, kādu iepriekš minētu vai citu iemeslu dēļ.

Svarīgi būtu patiešām noteikt precīzu diagnozi un imūnās sistēmas stāvokli, lai varētu spriest par mērķtiecīgu terapiju.

Protams, diēta un režīms ir ļoti svarīgi, bet šajā gadījumā nepieciešama precīza terapija, lai saglabātu un uzlabotu dzīves kvalitāti un izvairītos no slimības komplikācijām.

Pievienot komentāru