Bērni, Grūtniecība un dzemdības

Vai tuvredzība ir šķērslis dzemdībām?

Foto - Shutterstock.com

“Gaidu bērniņu. Man ir mīnus astoņas dioptrijas stipra tuvredzība, un acu ārste ieteica veikt ķeizargriezienu. Esmu dzirdējusi, ka citās valstīs sievietes ar sliktu redzi dzemdē pašas. Vai tiešām tuvredzība var sagādāt problēmas radībās?”” 
KRISTĪNE OLAINĒ

Padomju laikā uzskatīja: ja sievietei redze sliktāka par sešām dioptrijām, jāveic ķeizargrieziens. Mūsdienās nostādne ir mainījusies, tomēr speciālistu uzskati joprojām atšķiras. Acu veselības centra ārste Kristīne Leimane skaidro, ka galvenā nozīme ir nevis tuvredzības pakāpei, bet gan acu veselības stāvoklim. Ķeizargrieziens jāizdara, ja, piemēram, ir plāna acs tīklene, kas dzemdībās paaugstināta sasprindzinājuma dēļ var plīst un atslāņoties. Pārmaiņu rašanos šajā acs daļā var veicināt ne tikai liela tuvredzība, bet arī vairākas acu slimības. Kāda dakteres Leimanes paciente ar mīnus 23 dioptriju stipru tuvredzību dabiskā ceļā bez problēmām dzemdējusi trīs mazuļus. Savukārt citai tikai ar mīnus 1,25 dioptrijām atklāta izteikta tīklenes distrofija.

Ne vienmēr tīklenes pārmaiņu gadījumā nepieciešams veikt ķeizargriezienu. Dažkārt var izdarīt ārstniecisku lāzera procedūru un pēc tam pašai dzemdēt. Ja nav citu veselības problēmu, tas būs veselīgāk gan māmiņai, gan mazulim.

1 komentārs

  1. Man , kad dzemdēju bērnu, bija -5, ārste teica labāk ķeizaru, vecmāte, kas pieņēma dzemdības, lika dzemdēt pašai. Pēc dzemdībām, man redze strauji pasliktīnājās uz -8, un bija drausmīgi asinsizplūdumi acīs. tā ka domāju, māmiņai vai vajag tā riskēt?

Pievienot komentāru