Dzīvesveids, Miegs

Ko ēst vakariņās, lai miegs būtu salds. Daži ieteikumi ir patiešām dīvaini

Foto - Shutterstock

Izplatīts ir uzskats, ka pret bezmiegu palīdz silts piens, kumelīšu tēja ar medu, glāzīte laba viskija vai brendija. Tomēr laikraksta “The Washington Post” žurnāliste Džila Adamsa nolēma par šiem ieteikumiem pārliecināties pēc tīri zinātniskiem principiem.

Izrādās, vispirms pirms ēšanas nevajadzētu izvēlēties ēdienus un dzērienus, kas traucē aizmigt – konkrēti, visus tos, kuri satur kofeīnu. Tāpat nevajadzētu lietot arī alkoholu, kurš, iespējams, arī palīdzēs aizmigt, bet miegs nebūs dziļš un kvalitatīvs.

Zinātnieki tāpat iesaka izvairīties no smēķēšanas un lielu piparota ēdiena porciju baudīšanas pirms gulētiešanas.

Sarežģītāk ir ar ēdieniem, kurus tad izvēlēties, lai būtu vieglāk aizmigt.

Piemēram, tītara gaļā ir triptofāns – viens no “ķieģelīšiem”, kas veido serotonīnu. Bet serotonīns ne tikai iemidzina, bet smadzenēs pilda virkni citu funkciju. Turklāt, lai triptofāna iedarbība būtu jūtama, vakariņās būtu jānotiesā puskilograms gaļas!

Toties normalizēt miega ritmu palīdzēs ar melatonīnu bagāts uzturs.

Ja esi “pūce”, bet esi spiesta celties septiņos no rīta, vakariņās vari ēst, piemēram, ķiršus. Zinātnieki noskaidrojuši, ka melatonīns mazā daudzumā (1,5-3 mg) iedarbojas labāk nekā lielā.

Piens ir kalcija avots, rieksti un graudi satur magniju, bet miso zupa, zivis un jogurts – B grupas vitamīnus. Šīs lietas arī palīdzēs labi izgulēties.

 

Pievienot komentāru