Ārstēšana, Citas slimības

Kārpiņa uz kātiņa. Kā no tās atbrīvoties?

Foto - Shutterstock

“Kā atbrīvoties no papilomām? Kādēļ tās rodas? Kur pārbaudīties, lai uzzinātu iemeslu? Varbūt ir kādi līdzekļi, ko lietot, lai tās neparādītos?” 
Nikolajs Rīgā

Papilomas ir kārpiņas, ko izraisa cilvēka papilomas vīruss, taču dermatologs Raimonds Karls mierina, ka tās nebūt nav lipīgas – reizēm tikai bojā izskatu, jo labprāt uzmetas uz plakstiņiem, vai traucē, ja ir uz kakla, padusēs, uz muguras, sievietēm – gar krūštura līniju. Krāsa ir no baltas līdz brūnai.

Pret šo vīrusu cilvēka organismam imunitātes nav, tādēļ pat pēc likvidēšanas papilomas izaug tajā pašā vai citā vietā. Jo kārpiņu jau var iznīcināt, bet vīruss, kas to izraisa, vienalga paliek organismā. Visbiežāk šī problēma piemeklē cilvēkus ar novājinātu imūnsistēmu.

Lai gūtu drošības sajūtu vai atbrīvotos no traucējošajām papilomām, ir jāapmeklē dermatologs, kurš kārpiņas noņem ar lāzeru, elektrokoagulācijas vai kriodestrukcijas metodi. Ja papilomām pavisam nepievērš uzmanību un tās kairina, kārpiņas var būtiski palielināties, un tad gan to raksturs mēdz kļūt nešpetns, tādēļ var būt pat nepieciešama gadiem ilga ārstēšana.

Profilakse papilomas kārpu gadījumā nav iespējama. Protams, jo spēcīgāka imunitāte un mazāk stresa, jo labāk organisms pretojas šā vīrusa izpausmēm.

Pievienot komentāru