Bērni, Veselība

Bērnu slimnīcā varēs veikt operācijas ar minimālām traumām audiem

Foto-LETA

Pateicoties ziedotāju un Bērnu slimnīcas fonda atbalstam, no 2016.gada 5.decembra Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā ir pieejams inovatīvs neiroendoskopijas komplekts, kura pielietošana ļaus daudzos gadījumos operācijas veikt precīzāk un drošāk, ar minimālu traumu audiem.

“Iegādātā aparatūra ir moderns augstas tehnoloģijas ierīču komplekts, kura iegādi neiroķirurgi gaidījuši vairāk nekā 4 gadus. Veicot operācijas ar šo ierīci, ir daudz ieguvumu – piemēram, ar endoskopa kameru iespējams apskatīt zonas, kuras parasti nav redzamas; precīzāk operējot ir iespēja samazināt operācijas,anestēzijas un ārstēšanās laiku; virknē gadījumu varēs izvairīties no dārgu šuntējošo sistēmu implantācijas; aprīkojums ir ļoti ērts – to iespējams nofiksēt un labā re-dzamībā darboties ar 2 instrumentiem, kas vienlaikus ļauj veikt mazāku griezienu” skaidro BKUS Bērnu neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs Dāvis Ozoliņš.

“Lūgumu par šādas ierīces nepieciešamību saņēmām gan no slimnīcas ārstiem, gan pacientu vecākiem, kuri bija interesējušies par labākajām iespējām bērnam saņemt palīdzību. Izvērtējot ie-spējas palīdzēt, noskaidrojām, ka katru gadu aptuveni 30 bērniem, izmantojot jauniegūto aparatū-ru, būs iespēja nodrošināt kvalitatīvāku palīdzību. Tas bija nopietns pamatojums, lai meklētu ie-spējas, kā sarūpēt nepieciešamo aparatūru. Sirsnīgs paldies cilvēkiem, kuri ir ziedojuši Bērnu slimnīcas fondam, jo, pateicoties viņu atbalstam, daudziem bērniem Latvijā jau šobrīd ir iespēja saņemt labāku ārstēšanu!” pateicību pauda Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Visbiežāk jauno ierīci izmantos pacientiem ar hidrocefāliju (smadzeņu šķidruma krāšanās galvā) un pacientiem ar plašām smadzeņu cistām.
Kopš 2016.gada 5.decembra Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā veiktas jau 3 operācijas ar jauno ierīci.

Inovatīvā neiroendoskopijas ierīce iegādāta ar ziedotāju un Bērnu slimnīcas fonda atbalstu 30 541 EUR vērtībā.

Pievienot komentāru