Ārstēšana, Veselības politika

Kāpēc jāatbalsta privātās klīnikas no nodokļu maksātāju naudas?

Foto - Shutterstock

Lasītājs jautā: “Daudz runā par kvotām. Taču, lasot un dzirdot par šo tēmu, uzzinu, ka kvotās priekšroka tiek dota privātajam sektoram. Tas nozīmē, ka ar maniem nodokļiem tiek atbalstīts privātais bizness, klīnikai šādi rodas iespēja atdot bankas kredītu, piemēram, par iegādāto magnētiskās rezonanses iekārtu. Es labprātāk izmeklējumus veiktu valsts vai pašvaldības ārstniecības iestādēs, jo tur aparatūra pirkta arī par manu nodokļu naudu.”

 

“Valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi tiek sniegti gan valsts, gan pašvaldību, gan privātajās ārstniecības iestādēs atkarībā no pacienta interesēm saņemt pakalpojumu iespējami tuvu dzīvesvietai,” skaidro Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga.

Vērtējot šā gada deviņu mēnešu datus, redzams, ka 74% valsts finansējuma veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai izlietoti valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs un tikai 26% – privātajās ārstniecības iestādēs, turklāt gandrīz puse izmantota veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai ģimenes ārstu praksēs.

 

logo-36

0 Komentāri

  1. Sapnī redzēju ka finansiāli pabalsta ministrei pietuvinātos uzņēmējdarbības veicējus.
    Nosapņoju ka eksistē “astoņkājis” un šakša arī tur uzņemta par locekli
    Sapņoju ka atliek iziet ielās jo cits reāls risinājums ir utopisks un neizpildāms.
    Vēl sapnī redzēju ka “otkats” pastāv arī šo privātfirmu finansiālā atbalstīšanā un ne vienmēr tas ir naudā…bet arī labos robos un labos pasūtījumos,kurus apmaksā valsts.
    Labi ka to redzēju tikai sapņos…bet dzīvē viss taču notiek likumīgi…caurspīdīgi…un motivēti

Pievienot komentāru