Dzīvesveids, Miegs

Kas ir sapņi un kā pašiem tos tulkot; Kā pārvarēt murgus. Sapņu pētnieku ieteikumi

1. Sapnis vēsta apslēptās patiesības

1no6

Kurš var izskaidrot savus sapņus, uzzina daudz par savām spēcīgajām un vājajām pusēm. Tomēr sapņi spoguļojas iepretim paša personības pamatelementiem – Vācijas laikraksts “Die Welt” veltījis rakstu fenomenam, kura nosaukums ir “sapnis”, un aptaujājis vairākus Vācijas un Austrijas miega un sapņu pētniekus.

Sapņi vienmēr ir apbūruši cilvēkus – neatkarīgi no tautības visā pasaulē cilvēki bieži vien uzskata, ka sapņi vēsta apslēptas patiesības par mums pašiem un vidi ap mums. Daudzi miega un sapņu pētnieki uzskata, ka sapņos atspoguļojas mūsu ikdienas pieredze. Manheimas Garīgās veselības centrālā institūta profesors Mihaēls Šrēdls laikrakstam apstiprina, ka sapņos parādās tās lietas un notikumi, kas mums šķiet svarīgi. Tomēr no rīta pamostoties, daudzus cilvēkus māc liels juceklis, jo sapņiem ir kāda jēga, taču dažreiz tie izrādās arī pilnīgi bezjēdzīgi.

“Nav runa tikai par sevi sapnī, bet gan par personības pamatelementiem,” laikrakstam uzsvēris M. Šrēdls. Kā piemēru viņš min to, ka sapņos parādās cilvēka stiprās un vājās puses, kā arī spējas. Šos elementus sapņos var viegli pazīt, uzdodot jautājumu, kādi uzdevumi cilvēkam ir sapnī un kā viņš tajā rīkojas?

  1. Sapnis vēsta apslēptās patiesības
  2. Sapnis kā maza psihoterapija
  3. Miegam ir četri cikli
  4. Visvairāk smadzenes strādā REM miegā
  5. Kā analizēt sapni?
  6. Kā pārvarēt murgus?

Pievienot komentāru