Acis, Ārstēšana

Krāsainās kontaktlēcas vienam vakaram – vai droši?

Foto - Shutterstock

“Kādam svinīgam pasākumam nolēmu internetā pasūtīt krāsainās kontaktlēcas. Vai šāda vienreizēju kontaktlēcu lietošana ir droša? Kādi ir riski? Ikdienā lēcas nenēsāju, un mana redze ir normāla.”

“Ar krāsainajām kontaktlēcām ir līdzīgi kā ar optiskajām kontaktlēcām – nepieciešams tās pielaikot, konsultējoties ar redzes speciālistu,” atbild Latvijas–Amerikas acu centra optometriste Evija Gulbinska. “Arī šīs lēcas var nepareizi piegulēt acīm, un, ilgstoši lietojot, acu virsmai var trūkt skābekļa. Īslaicīgi kontaktlēcas var neizraisīt komplikācijas, bet ir svarīgi tās pareizi ielikt un izņemt, kā arī noskaidrot lēcu kopšanas paradumus. Ievērojot redzes speciālista norādījumus, krāsainās kontaktlēcas drīkst lietot.

Klientam piemērotāko krāsaino kontaktlēcu veidu var piedāvāt redzes speciālists, jo vizuālo un subjektīvo rezultātu ietekmē arī acu krāsa un zīlītes diametrs. Ilgstoši lietojot nepareiza izmēra kontaktlēcas, var rasties dažādas komplikācijas – acu sausums, skābekļa trūkuma dēļ izveidoties jauni asinsvadi, un jebkuru smagāku komplikāciju dēļ var pasliktināties redze.”

 

logo-36

 

Pievienot komentāru