Dzīvesveids, Nodarbes

Brrr! Un viņiem nav auksti? Ziemas pārgājiens šortos

Foto no Rūdīšanās skolas arhīva

“Laika apstākļi mūs lutināja,” pārsteidzoši saka plaši zināmais aukstummīlis Māris Žunda, Rūdīšanās skolas izveidotājs. Tā gan nešķiet, redzot cilvēkus, kuri, tikai šortos tērpti, soļo pa balta sniega klajumiem.

Tomēr Māris uzsver, ka gaisa temperatūra no -3 līdz -5 grādiem ir gana silta, lai viņa skolas studenti justos jauki un tīkami, baudītu skaisto sniegu pat puspliki esot. Faktiski tas bija treniņš. “Tajā piedalījās 16 normāli cilvēki bez specifiskas fiziskās un mentālās sagatavošanās. Pirms tam gan notika vienas dienas apmācība. Pastaiga Siguldas apkaimē pulcēja lielākoties Rūdīšanās skolas studentus, kuri vēlējās pārbaudīt sevi nevis īslaicīgā treniņā (parasti tas notiek āliņģī), bet gan ilglaicīgā – trīs stundu pastaigā, ejot tērptiem tikai šortos, cepurē un zābakos,” skaidro Māris.

Pastaigas laikā viņi neko īpašu nedarīja, lai sasildītos, jo lielākais treniņš jau bija noticis iepriekš. Ja cilvēks iemācās kontrolēt savu ķermeni, pārprogrammēt savas fiziskās un mentālās spējas, tad var justies komfortabli arī kails ziemas spelgonī.

Bija gan viens svarīgs nosacījums. Lai arī visi devās ceļā, tērpti tikai šortos, cepurē un zābakos (drīkstēja vilkt arī cimdus), tomēr somā vajadzēja ielikt siltas drēbes, ja nu gadījumā pārbaudījumu neiztur, ja pazūd paškontrole un piepeši sāk just nežēlīgu aukstumu. Tomēr nevienam sildīties nevajadzēja. Šis pliko gājiens bija savā ziņā eksāmens, ko visi dalībnieki veiksmīgi nokārtoja.

Lasi garo interviju ar Māri Žundu šeit!

 

 

3 Komentāri

Pievienot komentāru