Alternatīvā medicīna, Netradicionāli

Kā var palīdzēt osteopātija

Foto - Shutterstock.com

Tā ir medicīniskās diagnostikas un ārstēšanas nozare, kas uztver cilvēka ķermeni par vienotu veselumu. Katrai tā struktūrai piemīt kustīgums, ko izjaucot organismā rodas pārmaiņas. Osteopāti uzskata, ka organismam piemīt pašizārstēšanās un pašregulācijas spējas.
Ārsti osteopāti palīdz novērst mugurkaula slimības iemeslu, iedarbojoties uz organisma sistēmām caur kaulaudiem, muskuļiem, iekšējiem orgāniem un asinsvadu sistēmu.

Osteopātija ir organismam saudzīga metode, kas nepārsniedz kustību fizioloģiskās barjeras. Tā nav kaulu laušana, kā dažkārt to maldīgi iedomājas. Nereti osteopāts darbojas nevis sāpošajā, bet tajā organisma vietā, kas ir fizioloģiski un biomehāniski saistīta ar problemātisko zonu. Speciālists ar rokām jūt muskuļu sasprindzinājumu un saišu savilkumu, jau pirms izpaudušās sāpes.

Osteopātijā izmanto vairākas tehnikas, kuras izpilda ar rokām, mazinot muskuļu saspringumu un uzlabojot kustību apjomu, veicinot asinsapgādi un limfodrenāžu.

Speciālists ar manipulatīvām darbībām izmeklē mugurkaulu, liekot pacientam gulēt uz vēdera, sēdēt un stāvēt. Viņš panāk, ka atslābinās sāpju savilktie plecu, muguras un jostas vietas muskuļi, atbrīvojas nospiestie muguras smadzeņu nervi, tiek koriģēts skriemeļu novietojums, uzlabojas arteriālā un venozā asinsrite un limfas attece.

Ārsts var atslābināt savilktu muskulatūru, izmantojot mīksto audu masāžas tehnikas, kā arī atjaunot normālu locītavu funkciju, mainot attiecīgās ķermeņa daļas stāvokli ar spiedieniem, grūdieniem, vilkšanu, iestiepšanu vai veicot īsas un ātras roku kustības.

Jo agrāk sāk veikt osteopātiju, jo labākus rezultātus var gūt. Ja sāpes ir sākušās bez nopietna organiska iemesla, apmēram pēc pusgada šūnu atbildes iespaidā tāds rodas un tad palīdzēt ir daudz grūtāk.

Osteopāts var arī noteikt sāpju iemeslu, taču reizēm šim nolūkam nepieciešami vairāki seansi. Tad pirmajā reizē speciālists mazina muskuļu sasprindzinājumu, pēc tam sabīda skriemeļus vietās un meklē, kurš atbilst kuram orgānam, pēc tam novērtē visus orgānus, līdz atrod problēmas sakni.

Osteopātijas seanss var ilgt no desmit minūtēm līdz stundai. Tā kā organisma reakcija jūtama apmēram trīs dienas, starp osteopāta apmeklējumiem jābūt 3–7 dienu atstarpei. Bieži vien nav nepieciešami vairāk kā trīs seansi.

Stingru kontrindikāciju, kad to nedrīkst izdarīt, nav, izņemot akūtas slimības.

 

Materiāls no izdevuma “400 padomi veselībai un skaistumam Latvijā”

Pievienot komentāru