Dzīvesveids, Padomi

SOS – šķība gulta! 5 argumenti par labu virsmatracim, lai lieliska veselība

Foto - Shutterstock

Labs virsmatracis ir glābiņš jebkurā situācijā, ja naktis jāpavada izgulētā gultā vai dīvānā, vai uz grīdas. Tas palīdz novērst diskomfortu ikvienā nestandarta situācijā, kad ir pieticīga vai šķība guļamā virsma.

 

Lētākie – kā bieza sega

Lētākie virsmatrači, jo īpaši tie, kas izgatavoti no aitas vilnas, atgādina biezu segu. Daudzi tagad preces pērk internetā, kur tās ir lētākas, bet, lai nenāktos vilties, virsmatraci ieteicams apskatīt veikalā.

Daži virsmatrači sastāv tikai no porolona un/vai vatelīna. Nebūtu pareizi teikt, ka tie ir lēti un nekvalitatīvi, jo savu uzdevumu pilda, t.i., pasargā matraci vai dīvānu no priekšlaicīgas izgulēšanas, padara gulēšanu nedaudz ērtāku. Šādi virsmatrači maksā 45–55 eiro par standarta vienvietīgo izmēru (90 x 200 cm).

 

Ziemai siltu, vasarai elpojošu

Nopērkami virsmatrači ar divām atšķirīgām pusēm – ziemai un vasarai vai stingrākai un cietākai guļvietai. Ziemai domātā izstrādājuma sastāvā, piemēram, ir aitas vilna un jūraszāles, bet vasaras variantā – kokvilna un kokoss. Aitas vilna silda, bet kokosa šķiedras atvēsina. To pluss – dabiskums – nereti kļūst par mīnusu, proti, šie materiāli uzsūc telpas un cilvēka ķermeņa mitrumu un nelabvēlīgos apstākļos drīz vien var sapelēt. Ja uz matrača izlīst tēja vai bērnam naktī gadījusies ķibele, tas noteikti jāizžāvē. Katrreiz, kad maina gultas veļu, to ieteicams pacelt un izvēdināt. Divpusējie virsmatrači maksā aptuveni 150 eiro (90 x 200 cm).

Pievienot komentāru