Acis, Ārstēšana

Zems spiediens acī. Ko tas īsti nozīmē?

Foto - Shutterstock

Acu ārsti parasti liek uzmanīties no augsta spiediena acīs, bet man atklāja pazeminātu spiedienu, un es gribētu zināt, ko tas nozīmē. Vai tas ir tikpat bīstams kā augsts? Vallija Valmieras rajonā

Atbild acu ārste Kristīne Leimane: “Acs ciliārajā ķermenī nepārtraukti veidojas šķidrums, kas plūst cauri acij, pabarojot tās iekšējās struktūras, un aiztek projām pa acs priekšējās kameras kaktu uz asinsvadu sistēmu. Spiediens acīs galvenokārt ir atkarīgs no saražotā un aizvadītā šķidruma daudzuma. Ja tā ir par maz, tad spiediens pazeminās.

Acs spiediena norma ir 10 – 21 milimetrs dzīvsudraba staba (mm/Hg). Vidējais rādītājs ir 16 mm/Hg. Zems spiediens ir nevēlams un bīstams, jo šajā gadījumā tiek traucēta acs barošana. Tas var liecināt par acs struktūras nopietniem bojājumiem, piemēram, tīklenes plīsumu un atslāņošanos, kas draud ar izteiktu redzes pasliktināšanos vai pat aklumu. Reizēm spiediens pazeminās pēc acu operācijām, kas nozīmē, ka brūce nav pietiekami labi slēgusies, taču ķirurgs šo problēmu var novērst.

Kritiski zemu (zem 5 mm/Hg) spiediens mēdz noslīdēt pēc acs iekaisumiem un traumām, kuros iesaistīts ciliārķermenis. Ja tas ražo par maz šķidruma, var notikt tīklenes atslāņošanās.

Zemu acs spiedienu ir grūtāk novērst nekā augstu.”

Pievienot komentāru