Sekss, Tuvība

Gribēju safrizēt intīmo zonu, vīrietis iebilst

Foto - Fotolia/majoli24

Konsultē psiholoģe ginekoloģe Gunta Frīdenberga.

Lasītāja jautā: “Kad stāstīju vīram, ka arī intīmās zonas apmatojums pakļauts modes tendencēm, tāpēc iešu uz skaistumkopšanas salonu to safrizēt, viņš iebilda – tas mazinot sievietes seksualitāti. Vai tā ir taisnība?”

Attieksmi pret intīmo apmatojumu interesanti pavērot mākslā. Senie ēģiptieši kaunuma apmatojumu nav slēpuši, tas parasti rādīts trīsstūrveida formā. Turpretī viduslaiku Eiropas klasiskajā mākslā, piemēram, Mikelandželo Dāvidam, tas redzams tikai ļoti niecīgs, gandrīz vai stilizēts.

Matiņi kā uzbudinoša sievietes intīmās zonas sastāvdaļa parādījās tikai 17. gadsimta pornogrāfiskajās gravīrās. Tolaik pat bijušas šai vietai paredzētas spilgtu krāsu parūkas, ko valkāja prostitūtas. Lai pievērstu uzmanību gludi skūtajam klēpim, ar īpašām saitītēm tās piestiprināja gurniem.

Islāma kultūrā Austrumos kopš senlaikiem stingri ievērota prasība sevi kopt – gan apgriezt nagus, gan izplūkt padušu spalviņas, gan skalot muti un lietot zobu bakstāmos, gan skūt kaunuma matiņus.

Bet, kad 19. gadsimta angļu mākslinieks un mākslas kritiķis Džons Ruskins kāzu naktī pirmo reizi ieraudzījis savu jauno sievu ar dabīgu kaunuma apmatojumu, juties tik šokēts, ka nākamajā dienā anulējis laulības līgumu, tik vulgārs un riebīgs tas viņam šķitis.

Par pirmo mākslas darbu, kurā redzams arī intīmais apmatojums, tiek uzskatīta Goijas glezna Kailā Maha.

Ir vairākas teorijas, kas mēģina šo attieksmes dažādību skaidrot arī no krietni praktiskāka skatupunkta. Viena no pārliecinošākajām – apmatojums palīdz ilgāk saglabāt feromonus – ātri gaistošas vielas, ko padusēs un kaunuma daļā pretējā dzimuma uzmanības piesaistīšanai izdala īpaši dziedzeri. Degunā to uztveršanai ir speciāli receptori.

Cits pieņēmums – kaunuma matiņi sargā piekļuvi dzimumorgānu maigajiem audiem. Evolūcijas pirmsākumos tiem, iespējams, bija arī uzdevums saglabāt siltumu šai tik svarīgajai ķermeņa zonai. Apmatojums neapšaubāmi ir arī vizuāls apliecinājums, ka sasniegta dzimumgatavība.

Kaunuma spalviņas, iespējams, palīdz uzturēt maksts mitrumu, jo nodrošina pastāvīgu vidi tai apkārt. Sievietēm, kurām bieži piemetas piena sēnīte vai bakteriālā vaginoze, vērts padomāt, vai šīs problēmas nav saistītas ar regulāru intīmās zonas skūšanu.

Viena atbilde uz jautājumu, kā labāk – ar vai bez apmatojuma, nav iespējama. Intīmais apmatojums netraucē ne dzemdēt, ne apmainīties ar feromoniem. Bet, ja sieviete vēršas pie ārsta ar sūdzībām par izdalījumiem vai maksts kairinājumu, ginekologs allaž vedina viņu apdomāt, vai tā nevarētu būt alerģiska reakcija pēc skūšanās putu vai vaksācijas līdzekļa un epilācijas krēma nonākšanas uz dzimumceļu gļotādas.

 

logo-36

4 Komentāri

Pievienot komentāru