Dzīvesveids, Padomi

Divminūšu atvaļinājumu? Ātrā pašpalīdzība, kad enerģija apsīkst

Konkursa "Vecmāmiņa 2016" uzvarētājas kronis.

Psihoterapeite Inta Poudžiunas visu dienu ir cilvēkos – runā auditorijā, strādā ar klientiem individuāli. Dažreiz gluži nepiemērotā brīdī uznāk enerģijas izsīkums vai pārņem miegainība.
Jau vairākus gadus tādās reizēs viņa izmanto vienkāršu, bet iedarbīgu paņēmienu – piešķir sev divminūšu atvaļinājumu vai pasēž karaļpozā.

Dara tā

* Divminūšu atvaļinājums. Ieņem ērtu pozu un domās cenšas nonākt pazīstamā vai iedomātā vietā, kas saistās ar labsajūtu un drošību: kāpās, mežā, pļavā, varbūt pie sprēgājoša ugunskura. Cenšas iegaumēt katru patīkamo šīs ainas niansi – ko jūt rokas, āda, deguns, kā ķermenis atsaucas saules stariem un vējam. Iztēlē ļauj šīm sajūtām krāties, līdz ķermeni pārņem piepildījuma, gandarījuma un laimes stāvoklis. Kad ar šo sajūtu atgriežas situācijā, kurā būts jau iepriekš, prombūtni parasti neviens nav pamanījis, bet sākotnējais atslābums ir pazudis.

Nav pārāk jāuztraucas, ka atvaļinājums var ieilgt. Katram ir iekšējais pulkstenis, kurš nepieviļ, ja vien tam uzticas.

Šis vingrinājums visiedarbīgākais ir sēdus, bet tikpat labi veicams transporta līdzeklī vai darba kabinetā, arī nostājoties pie atvērta loga.

20120207-151607-37-2

* Karaļpoza nodrošina iespēju sēdēt ilgi un stabili – kā savulaik valdniekiem, kuriem vajadzēja izturēt nogurdinošus pieņemšanas rituālus.

Apsēžas uz krēsla tā, lai ceļgali būtu taisnā leņķī un pēdas stabili uz grīdas. Mugura taisna un pilnībā balstās uz iegurni. Rokas brīvi guļ uz ceļiem. Iedomājas, ka gurnu kauli ir bļoda, kurā cits citā salikti šķīvīši – mugurkaula skriemeļi, bet pašā augšā novietota tējkanniņa. Uzdevums – rūpēties, lai sistēma negrīļotos. Ja tas panākts, muskulatūru var pilnībā atbrīvot un atslābināties, jo ķermenis balstās tikai uz skeletu. Tas nodrošina iespēju pāris minūtes gulēt vietā un apstākļos, kur citāda atpūta nebūtu iespējama.

Pievienot komentāru