Dzīvesveids, Padomi

10 padomi tiem, kuriem ķermenis un dvēsele sauc pēc ziemas brīvdienām

reklamraksts

Ziemassvētku un Jaunā gada svinības aizvadītas, puse bargās ziemas arī un šobrīd ir īstais laiks doties ceļojumā. Līdz tradicionālajam vasaras sezonas atvaļinājumam vēl nepieciešams uzkrāt spēkus, taču, kad tie ir izsīkuši, tad ir laiks parūpēties par sevi. Gudriem.lv piedāvā Tev 10 interesantus variantus un padomus īstai ziemas atpūtai – sākot no demokrātiskiem katrai ģimenei līdz pat dārgām eksotikām.

Atvaļinājumu janvārī un februārī vislabāk rezervēt jau laicīgi. Tajā pašā laikā, ja vēlme doties uz siltajām zemēm nākusi pēkšņi, arī tā nav liela bēda – izdevīgus piedāvājumus un karstās tūres var iegadāties pat dažas dienas pirms brauciena. Mēs Tev pastāstīsim, kur!

1. Ziemas atvaļinājum klasika – Tenerife, Kanāriju salas, Taizeme, Bali, Malaizija, Indija, Maldivu salas un Seišelas. Ziemā tur ir viss nepieciešamais tiem, kuri noguruši no aukstuma un saules gaismas trūkuma – jūra, okeāns, palmas un daudz saules. Janvārī un Februārī Latvijas iedzīvotāju vispopulārākie galamērķi ir Kanāriju salas un Tenerife. Atpūta šajās zemēs būs ideāli piemērota tiem, kuriem nepatīk pārlieku liels karstums – temperatūra janvāra mēnesī turas pie +20-25 grādu atzīmes. Bez atpūtas pludmalē Kanāriju salās iespējams apskatīt vulkānus, savukārt Tenerifē apmeklēt lieliskus izklaides parkus, kuri būs piemēroti gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Ieskaties šeit un izvēlies sev piemērotāko ceļojumu.

2. Atpūtai ziemā visnotaļ piemērota ir arī Ēģipte, pārāk karsti tur arī nebūs un vakarā jārēķinās uzvilkt siltāku jaku. Tomēr doties uz Ēģipti ziemā var arī, lai apskatītu Gizas piramīdas un izpētītu Luksoras brīnumus. Tāda pati situācija ar laikapstākļiem ir arī Marokā un Izraēlā. Nāves jūras krastā temperatūra nebūs augstāka par +18 grādiem, toties pludmales kūrorti Izraēlā dāvā lieliskas veselības un pašsajūtas uzlabošanas iespējas.

3. Tiem, kurus nebiedē īsta Skandināvijas ziema, der doties ceļojumā uz Somiju, Zviedriju, Norvēģiju vai Dāniju. Šajā laikā tur var apmeklēt pat Ziemassvētku vecīša rezidenci Lapzemē un cenas būs daudz zemākas nekā Ziemassvētku laikā. Lielisks atpūtas veids – aizbraukt ar prāmi uz Stokholmu. No Decembra vidus no Rīgas uz Stokholmu sācis kursēt arī prāmis “Romantika”. Sekojiet līdzi akcijām un veiksmes gadījumā 4-vietīgo kajīti var norezervēt par 40-60 eiro.

4. Samērā siltu un sausu atpūtu janvārī un februārī var baudīt arī Eiropas dienvidu daļā – Spānijā, Portugālē, Itālijā un Grieķijā. Peldēties un sauļoties īsti neiznāks, jo gaisa temperatūra svārstās no +11°C līdz +16°C. Tomēr šādi laikapstākļi ir ideāli piemēroti skaistāko vietu apmeklējumam, ko vasaras 30 grādu karstumā izdarīt ir gandrīz neiespējami.

5. Ziemā ir lielisks laiks, lai dotos uz Dienvidameriku un personīgi skatītu seno civilizāciju drupas. Meksikā un Peru jums tiešām nebūs auksti vai garlaicīgi. Atrodoties šajās vietās, ir vērts apmeklēt Lieldienu salas Čīlē. Kā arī atpūta Kenijā noteikti neatstās vienaldzīgu nevienu – iespēja doties uz safari un redzēt lauvas, antilopes, bifeļus, leopardus, žirafes, hiēnas un zebras to dabiskajā vidē.

6. Janvāris un Februāris ir ideāls laiks slēpošanas kūrortiem. Braukt ar kalnu slēpēm un sniega dēli var jebkurā valstī, kur ir kalni un augstienes, kā, piemēram, Francijā, Austrijā, Vācijā vai Itālijā. Ar nedaudz pieticīgāku budžetu var labi atpūsties un braukt ar slēpēm Čehijā, Slovākijā, Slovēnijā un Polijā. Kalnu slēpošanas atvaļinājums janvārī un februārī ir labs ar to, ka sniegs ir praktiski garantēts visos populārākajos kūrortos.

7. Ziemas ir brīnišķīgs laiks, lai relaksētos SPA un vienkārši atpūstos kādā no sanatorijām Baltijā. Mūsdienīgie SPA kompleksi Tartu, Toila, Tallinā vai arī ziemas kūrorts Palangā vai Klaipēdā būs baudījums ķermenim un garam. Šādas atpūtas izmaksas diviem sastāda ap 50-80 eiro par nakti, iekļaujot brokastis un SPA procedūras. Daudzas sanatorijas piedāvā arī ārstniecisko procedūru 3-4 dienu komplektus.

8. Arī Latvijā bez pūlēm iespējams atrast lieliskas aktīvās un pasīvas atpūtas iespējas. Var doties uz “Sniega parku” Rīgā, kurš piedāvā plašas atpūtas un inventāra nomas iespējas vai arī Ventspili, kur atrodas mākslīgais sniega kalns “Lemberga hūte”. Tāpat var doties uz Baltijas lielāko ziemas atpūtas bāzi “Žagarkalns”, kur slēpo gan profesionāli slēpotāji un snovbordisti, gan iesācēji. Interesanta atpūta būs neogotikas stilā celtajā Bīriņu pilī. Šeit bez ekskursijas ziemā tiek piedāvāta iespēja braukt zirga kamanās. Pils teritorijā ir dabas parki caur kuriem brauciens kamanās ir īpašs piedzīvojums. Brauciens ar sniega motociklu, zirgiem vai vienkārši atpūta kāda no Jūrmalas viesnīcām – to visu var sagādāt sev ziemā enerģijas lādiņam un labam noskaņojumam.

9. Ja jūs jau laicīgi ieplānojiet atlikt līdzekļus atvaļinājumam, tad problēmas ar finansēm jums ir svešas. Tomēr, ja ir vēlme atpūsties, taču nepietiek līdzekļu, tad var izmantot pakalpojumus kā ātrie kredīti un aizņemties braucienam nepieciešamo summu. Naudu iespējams saņemt stundas laikā un arī brīvdienās. Naudas līdzekļi tiks pārskatīti uz jūsu personīgo bankas kontu. Svarīgi, ka daudzas ātro kredītu kompānijas piedāvā atlaides, akcijas un lojalitātes programmas pastāvīgajiem klientiem. Turklāt, ja noformē sms kredītu pirmo reizi, tad lielākā daļa pakalpojuma sniedzēju gatavi izsniegt ekspress-kredītu bez maksas. Pirms kredīta noformēšanas noteikti salīdzini visus nosacījumus starp dažādām kompānijām un izvēlies labāko.

10. Ir vēl labāka iespēja aizņemties un nedomāt par naudu – noformēt kredītlīniju. Šeit limiti ir pavisam citi – līdz par 3000 eiro. Taču tas nenozīmē, ka nepieciešams tērēt visu summu uzreiz. Piemēram, var noformēt kredītlīniju uz summu 2000 eiro, bet iztērēt tikai 500 eiro. Procenti būs jāmaksā tikai par iztērēto summu, nevis visiem 2000 eiro. Atlikusi nauda būs jums pieejama un būs kā drošības spilvens ceļojumos.

Pievienot komentāru