Sekss, Tuvība

Sākam publicēt seksologa atbildes! “Trūkst seksa… Vai cietīs prostata?”

Foto - Shutterstock

Sākam publicēt atbildes uz lasītāju jautājumiem par seksuālajām un pāra attiecībām, uz kurām atbild seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dr. Med. Dainis Balodis.

Portāla Veselam.lv lasītājs A. vēlas zināt, vai seksa trūkums var veicināt prostatas saslimšanu.

Sniedzot atbildi uz šo jautājumu, seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dr. Med. Dainis Balodis skaidro:

„Var būt dažādi – gan kad seksa trūkums veicina, gan kad praktiski nekādu iespaidu neatstāj uz prostatas veselību. Absolūta apgalvojuma nav. Protams, jāņem vērā, ka prostata darbojas tieši seksa laikā. Bet ko saprot ar seksa trūkumu? Vai seksu ar partneri? Tikpat labi var izvēlēties masturbāciju, jo prostatai īstenībā ir vienalga, kādā veidā tā tiek darbināta. Pats galvenais, lai būtu regularitāte – vismaz pāris reizes nedēļā.

Prostata ir muskuļu orgāns, kuram vajag kontrahēties, tad tam ir labāka apasiņošana. Bet, ja vīrietis visu dienu sēž vai kā citādi piekopj mazkustīgu dzīvesveidu, lieto neveselīgu pārtiku, vēl smēķē, varbūt pat dzer alkoholu un tajā pašā laikā viņam nav seksa, tas, protams, ne pie kā laba nenoved. Kaut gan arī šādā gadījumā nevar pateikt, ka tas būs simtprocentīgi. Ir vīrieši, kurus seksa trūkums ietekmē ļoti, bet ir arī tādi, kas var dzīvot bez dzimumsakariem ilgu laiku, un viņiem ar prostatu viss būs kārtībā.

Runājot par nepieciešamo reižu skaitu, gribu uzsvērt, ka ir speciālisti, kas uzskata: pie tik reizēm, cik sekss ir apmēram trīsdesmit gadu vecumā, būtu arī jāpieturas. Mans viedoklis – šis ir diskutējams jautājums. Protams, ja skaits samazināsies, skaidrs, ka prostata pie tā pieradīs. Vienīgi jāsaprot – kāpēc reižu skaits plok. Šai apstāklī var būt vainojami vairāki faktori, teiksim, seksuālās vēlmes zudums, kurai vēl var pieplusoties kādi novecošanās procesi.

Ne vienmēr vīrietis spēj uzturēt savu seksualitāti tādā līmenī, kā tas bija jaunībā. Ir tādi stiprā dzimuma pārstāvji, kas jaunībā bijuši ļoti aktīvi un pēc tam novecojot viņiem dziņa krasi samazinās. Es negribētu apgalvot, ka šiem vīriešiem katrā ziņā radīsies prostatas problēmas, taču risks būs pietiekami augsts. Te ir cits jautājums – lai prostata normāli darbotos, tai vajag regulāru seksu. Un regularitātei, kā es vienmēr smejoties saku, ir jābūt biežākai nekā Ziemassvētkiem.

Arī masturbācijas biežums netiek limitēts. Cita lieta, ka to negribas darīt vai kādu iemeslu dēļ vīrietis to nepiekopj. Ja nepatīk masturbācija, to var aizstāt ar masāžu – pastāv visādi varianti.

Runājot par problēmām, kas no seksa trūkuma vīrietim var parādīties, ir prostatīts, prostatas adenoma u.c. saslimšanas.”

3 Komentāri

  1. Pēc seksologa domām, vīrietim pienākas sekss pāris reizes nedēļā, nevis mīlestība un rūpes, bet pienākas no verdzenes sievietes. Velna aģents tāds seksologs!

      1. Es ar nesaprotu šādas mātītes… sekss ir abpusējs kaifs, viss kas dod kaifu ir labs, nekas nav perverss ja tas abiem dod kaifu. a kristīgie murgotāji var iet kāst

Pievienot komentāru